Časopis CAXMIX podpořil 5. ročník regionální soutěže pro studenty a učitele Olomouckého kraje v CAD programech. Roční předplatné našeho magazínu za úspěch v soutěži získali studenti Ondřej Slučik (SPŠS Olomouc) a Tomáš Rentka (VOŠ a SPŠ Šumperk).

Do soutěže pořádané pod záštitou hejtmana Olomouckého kraje se 2. března zapojilo rekordních 52 účastníků ze 13 škol. Soutěžilo se ve třech kategoriích, rozdělených na kreslení ve 2D a konstruování ve 3D, a dále konstruování ve 3D pro učitele. V kategorii 2D bylo úkolem překreslit výkres desky, v kategorii 3D měli soutěžící za úkol vytvořit sestavu ventilu a učitelé tvořili sestavu upínače. Soutěžní čas pro studenty byl stanoven na 90 minut, pro učitele na 60 minut.

Zadání soutěže, kategorie 2D a 3D.

Z průběhu soutěže.

Výsledky hodnotili zástupci z firem John Crane Sigma, Meopta – optika, Hella CZ, Kovoobrábění Vraštil, Panav, Honeywell Aerospace a SSI Schäfer. Jejich úkol nebyl nikterak snadný, soutěžící totiž odvedli velmi vyrovnané a kvalitní výkony. Akce byla spolufinancována z projektu Digitální projektování ve strojírenství II., který letos v únoru započal na SPŠ strojnické v Olomouci, jejíž zástupci se mimochodem objevovali vůbec nejčastěji na prvních třech příčkách vítězů ve všech kategoriích.

4 Comments

Komentáře