Ve druhé polovině března proběhla studentská soutěž v modelování a konstruování v SolidWorsku. Podívejte se na výsledné pořadí již sedmého ročníku populární soutěže.

Tradiční klání a porovnání zkušeností v modelování v profesionálním CAD řešení SolidWorks se uskutečnilo ve spolupráci se Střední průmyslovou školou Hranice. Soutěže se zúčastnilo 56 studentů z 19 škol z celé České republiky. Soutěžní zadání obsahovalo šest úloh – pět modelováních a jedna spočívala v tvorbě výkresové dokumentace. Porota složená z technického zastoupení společnosti SolidVision hodnotila správný postup a čas, který k vypracování studenti potřebovali.

Tip: Pokud vás zajímají soutěžní zadání, podívejte se na komunitní portál Mujsolidworks.cz, všechna zadání včetně správného postupu jsou dostupná on-line.

Vítězové obdrželi diplomy a hodnotné ceny z rukou ředitele společnosti SolidVision Hynka Horáka. První tři příčky obsadili v pořadí od prvního:

  • Vladislav Dzjamko ze SPŠ a VOŠ Brno Sokolská,
  • Vojtěch Jemelka ze SPŠ Hranice,
  • Petr Hlavica, SPŠ Hranice.

Nejúspěšnější školou, jak lze usuzovat podle pořadí jednotlivců, se stala pořádající SPŠ Hranice. Ta obdržela certifikáty pro účast pedagogů ne školení SolidWorksu, která pravidelně pořádá společnost SolidVision.

Ceny výhercům předal Hynek Horák, ředitel společnosti SolidVision. Foto: SPŠ Hranice

S ohledem na současnou situaci českého školství se sluší poděkovat studentům za účast a pochválit jejich konstrukční znalosti a dovednosti. Poděkování náleží i pedagogům a mentorům, jelikož za zásluhami studentů stojí hlavně oni. Současně patří i poděkování pořadatelům a firmě SolidVision za podporu studentů a zvyšování jejich motivaci ke studiu technických oborů, po kterých je v praxi největší poptávka.

Výsledkový listina je dostupná on-line na webu Mujsolidworks.cz.

Komentáře