Devátý ročník regionální soutěže Olomouckého kraje v CAD modelování se tradičně uskuteční na Střední průmyslové škole strojnické v Olomouci. Přijeďte si porovnat své zkušenosti s 2D kreslením výkresové dokumentace a 3D navrhováním, soutěžit se bude o hodnotné ceny.

Soutěž je určena týmům složeným ze studentů a pedagoga, koná se 18. března 2016 na Střední průmyslové školy strojnické v Olomouci.

Klání je rozděleno do tří kategorií:

  • 2D modelování – studenti,
  • 3D modelování – studenti,
  • 3D modelování – pedagogové.

Hodnotit se bude i celkové pořadí škol – podmínkou je, aby škola byla z Olomouckého kraje a do soutěže zapojila plně obsazený tým. Ten se skládá z dvou studentů soutěžících v kategorii 2D, dvou studentů soutěžících v kategorii 3D a jednoho pedagoga. Za školu lze do soutěže přihlásit maximálně jeden plně obsazený tým.

Soutěžit se bude v produktech od společnosti Autodesk, jež škola vyučuje. K dispozici tak budou pracovní stanice s řešeními AutoCAD Mechanical 2016 a Autodesk Inventor 2016. Pravidla ale neomezují soutěžící pouze na tyto produkty, své zkušenosti ve 2D a 3D modelování si mohou poměřit i s jiným CAD řešením. Podmínkou je, že si s sebou musejí dovézt notebook nebo počítač s instalací zvoleného CAD systému. Monitory pořadatel do soutěže zapůjčí.

Studenti a pedagogové porovnají zkušenosti s kreslením 2D výkresové dokumentace a 3D modelování na olomoucké průmyslovce 18. března 2016. Vizualizace: Marek Pagáč
Studenti a pedagogové porovnají své zkušenosti v kreslení 2D výkresové dokumentace a 3D modelování na olomoucké průmyslovce 18. března 2016. Vizualizace: Marek Pagáč

Harmonogram soutěže:

  • 8–9:15 … prezentace účastníků s malým občerstvením,
  • 9:30–10:00 … organizační pokyny a zahájení soutěže,
  • 10:00–10:15 … seznámení soutěžících s pracovišti,
  • 10:15–11:45 … průběh soutěže,
  • 11:45–13:45 … oběd, vyhodnocení, prezentace a odborné přednášky,
  • 14:00 … vyhlášení výsledků a předání cen.

Komise složená z učitelů zúčastněných škol a ze zástupců firem vybere konečné zadání pro kategorie studentů před zahájením klání. Soutěžit se bude o hodnotné ceny, které jsou sponzorovány z rozpočtu města Olomouce.

Přihlášky můžete zasílat do 1. března na e-mail pořadatele soutěže.

Pořádající škola zároveň žádá své partnery, kteří se velkou měrou podílejí na spolupráci při vzdělávání žáků, o vyslání hodnotitelů pro kategorie 2D a 3D. Máte-li námět na zadání pro 3D modelování v kategorii pedagogů, dovezte jej s sebou nebo jej zašlete předem na e-mail.

17 Comments

  1. Nezlobte se na mě, ale titulek je poněkud přiblblý. 2D a 3D modelování – to jako, že i 2D je modelování? To asi ne, navíc v kategorii 2D jde jen o schopnost překreslit výkres do AutoCADu. O převedení výkresů do CAD programu jde vlastně i ve 3D kategorii, nicméně zde už snad o modelování hovořit můžeme, byť opět jde jen o ověření znalosti použitého 3D CAD programu k záznamu již vytvořeného tělesa, součástky, sestavy.

Komentáře