Asi žádnou jinou softwarovou firmu na výsluní neopustilo v krátkém čase tolik významných lidí z nejvyššího vedení, jako se to děje už dva roky v DS SolidWorks.

Začalo to v roce 2011 poměrně nečekanou změnou na pozici generálního ředitele, kdy Jeffa Raye nahradil současný šéf SolidWorksu Bertrand Sicot. Jeff Ray poté ještě nějakou dobu zůstával zaměstnancem společnosti Dassault Systèmes na výrazně méně exponované pozici, aby ji nakonec zcela opustil.

Na podzim téhož roku ze SolidWorksu odešel jeho „duchovní“ otec Jon Hirschtick, a také šéf vývoje Austin O’Malley.

Vedle výše zmíněných právě odcházející Fielder Hiss zůstával jednou z nejvýraznějších tváří firmy DS SolidWorks – alespoň z pohledu image, který si budovala na svých konferencích SolidWorks World. Vedle oblíbeného Hirschticka a neméně dobrého rétora Raye byl Hiss tím, kdo celou konferenci několik let uváděl.

Fielder Hiss na konferenci SolidWorks World 2013 představuje novinku SolidWorks Mechanical Conceptual. Foto: Jan Homola
Fielder Hiss na konferenci SolidWorks World 2013 představuje novinku SolidWorks Mechanical Conceptual. Foto: Jan Homola

Fileder Hiss pracoval v DS SolidWorks v posledních letech jako viceprezident pro produktový marketing. Jeho význam podtrhuje také to, že na letošním ročníku konference SolidWorks World 2013 to byl právě on, kdo natěšenému publiku prezentoval detaily o dlouho očekávané novince SolidWorks Mechanical Conceptual.

Podle informací webu TenLinks.com Hiss popřel, že by jeho odchod ze SolidWorksu jakkoliv souvisel s dřívějšími personálními změnami. Jeho novým působištěm bude firma EnerNoc, zcela mimo oblast CAD.

Komentáře