Firma SolidVision letos uspořádala již dvě soutěže v konstruování pro studenty, na 6. dubna pak v Brně chystá konferenci pro školy.

V polovině března proběhla na střední škole PVC Dobruška soutěž zaměřená na systémy SolidWorks a SolidCAM, které se zúčastnilo 14 žáků ze tří škol – SOU a SOŠ Hradební z Hradce Králové, SPŠ Letohrad a zástupci ze Střední školy Podoorlické – vzdělávací centrum Dobruška, kde se soutěž konala. Studenti měli za úkol vytvořit model v SolidWorksu, orientaci v NC kódu a programování prostorového frézování. První místo získal Matěj Loveček ze SŠ Dobruška.

O týden později proběhla soutěž ve 3D modelování v SolidWorksu na SPŠ Hranice v Hranicích na Moravě. Zde soutěžilo 42 studentů ze 17 škol.

Na prvních třech místech se umístili Jiří Vondra (VOŠ a SPŠ Rychnov nad Kněžnou), Jan Malec (SPŠ a VOŠT Sokolská 1, Brno) a Matěj Loveček (SŠ Podorlické vzdělávací centrum Dobruška).

Díky přehlednému uživatelskému prostředí si studenti osvojují práci v SolidWorksu velmi snadno a rychle. 3D CAD řešení jim umožňuje nejen vyzkoušet si intuitivní software, se kterým se v budoucí praxi setkají, ale také vymodelovat a uskutečnit vlastní nápady. Vlastnosti pokročilého systému, ke kterému mají středoškoláci bezplatný přístup, jim umožňují soustředit se na rozvíjení řady kreativních projektů – od školních příkladů až po roboty účastnící se mezinárodních soutěží.

Hlavním cílem soutěže bylo a je dát studentům středních škol a učilišť možnost pochlubit se svými praktickými dovednostmi a poměřit se s vrstevníky.

SolidVision tímto způsobem navíc porovnává úroveň znalostí CAD softwaru na různých školách. S mnohými z nich úzce spolupracuje již více než osm let.

(Zdroj: SolidVision)

Komentáře