Společnost SolidCAM CZ, která je distributorem řešení SolidCAM a InventorCAM pro Česko, Slovensko a Maďarsko, se pochlubila s dosavadními výsledky loňského hospodaření. Za vydařeným rokem, během něhož se firma mezi distributory SolidCAMu z celého světa umístila na čtvrtém místě, stojí zejména konsolidovaná síť zkušených prodejců a techniků.

Zatímco v roce 2015 se týmu podařilo prodat 131 licencí, v loňském roce zaznamenala společnost mírný pokles. Prodej 113 licencí v roce 2016 však pomohl k překročení hranice 1000 prodaných komerčních licencí na územích Česka, Slovenska a Maďarska. Momentálně jich SolidCAM CZ monitoruje 1030 – z toho 850 licencí náleží SolidCAMu. V oblasti prodeje řešení pro programování drátového řezání DCAMCUT se podařilo úspěšně uzavřít spolupráci s firmou Penta Trading. Ta je v povědomí odborné veřejnosti známá jako výrobce a dodavatel elektroerozivních strojů.

Úspěšný rok zaznamenal tým SolidCAM CZ nejen po obchodní stránce. Uzavřel totiž významné partnerství s výrobcem a dodavatelem CNC obráběcích strojů DMG Mori a posílil spolupráci s dodavateli nástrojů Iscar, Dormer-Pramet, Gühring, WNT a dalšími.

SolidCAM podporuje simulaci kinematiky všech operací soustružení a frézování na frézařsko-soustružnických strojích.
SolidCAM podporuje simulaci kinematiky všech operací soustružení a frézování na frézařsko-soustružnických strojích. Foto: SolidCAM CZ

SolidCAM CZ se intenzivně věnuje také oblasti školství, kde podporuje pořádáním soutěží pro studenty i tvorbu učebních podkladů. SolidCAM a InventorCAM se vyučují na 100 technických školách, kde je nainstalováno již 1500 výukových verzí.

Komentáře