Firma SolidCAM CZ ve spolupráci se společností Maschninenfabrik Berthold Hermle představí na svojí expozici na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně obrábění velmi náročné komponenty pro automobilový průmysl.

(Zdroj: Tisková zpráva)

SolidCAM na MSV v Brně

Náročnou ukázku pětiosého dynamického frézování budou společně ukazovat návštěvníkům Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně společnosti SolidCAM a Maschinenfabrik Berthold Hermle AG. Na společném stánku obsazeném výkonným frézovacím centrem Hermle C 42 U dynamic se bude obrábět špičkový komponent automobilového průmyslu – brzdový třmen určený pro závodní vozy okruhových sérií.

Autorem dílu je firma Alcon Components Ltd. z Tamworthu, UK.  Alcon používá SolidCAM od roku 2005 a komponenty obrábí na zakázku, většinou z plného materiálu na strojích Hermle.

Důraz na přesnost a kvalitu zpracování

Zákazníci Alconu mají na své dodavatele vysoké požadavky. Požadují nejen nejvyšší přesnost a kvalitu zpracování, ale také výrobní flexibilitu a rychlé reakce na změny požadavků. Už několik let používá Alcon pro design 3D systém SolidWorks a projektové oddělení je vybaveno šesti licencemi. SolidCAM je používán jako plně integrované CAM řešení provázané dokonale na vývojovou konstrukci s možností  flexibilních změn během vývojového a výrobního procesu. Špičkové pětiosé funkce umožňují obrábět složité komponenty s maximální produktivitou.

Ukázka obrábění pro účastníky MSV v Brně

Jeden z velmi pozoruhodných brzdových třmenů  použitých na závodních vozech byl firmou Alcon uvolněn pro prezentace výkonu SolidCAMu a strojů Hermle na letošním MSV 2011 v Brně.

Každý den na v hale P stánku 060 můžete vidět od začátku kompletní obrobení dílu a informovat se o nabízených produktech firem SolidCAM a Hermle AG.

Komentáře