Software Solid Edge má tu druhou pozici už tak trochu v genetickém kódu, když jej UGS prodávala jako „ten druhý“ CAD vedle Unigraphics, Siemens vedle NX… překvapivě pozitivní dvojkou je však Solid Edge taky z hlediska počtu prodaných komerčních licencí.

Na květnové konferenci Solid Edge University byly odhaleny dvě zajímavé věci – nová verze Solid Edge ST7 a při této příležitosti také čísla o prodejích softwaru Solid Edge, která dosud nikdo neviděl.

Podle zveřejněné prezentace bylo dosud prodáno více než pět set tisíc komerčních licencí Solid Edge, což by mohlo znamenat druhou příčku v žebříčku nejprodávanějších 3D MCAD systémů na světě. „Mohlo“ proto, že už několik let neznáme čísla prodejů třetího z nejúspěšnějších, jímž je Autodesk Inventor. První příčka pak pravděpodobně patří systému SolidWorks. Toto odhalení tedy alespoň vyjasňuje vzájemnou pozici rivalů s počátečním písmenem S a s jádrem Parasolid pod kapotou.

Solid Edge ST7 doprovází rychlá renderovací aplikace KeyShot. Zdroj: Siemens PLM Software
Solid Edge ST7 doprovází rychlá renderovací aplikace KeyShot. Zdroj: Siemens PLM Software

Vedle půl milionu licencí komerčních Siemens napočítal přes šest set tisíc stažení svojí bezplatné aplikace pro 2D kreslení a registruje také kolem tří set tisíc bezplatných instalací softwaru Solid Edge mezi studenty.

Systém Solid Edge po osmnácti letech vývoje dospěl do verze ST7, která nabídne zdokonalené uživatelské prostředí, výrazně kvalitnější 3D vizualizace a také doplňkové aplikace, jejichž počet údajně dosahuje již několika stovek.

Více se o softwaru Solid Edge ST7 dočtete v aktuálním vydání časopisu Konstruktér 2/2014.

Komentáře