[Stručně] Aplikace s počítačovou podporou kreslení a navrhování postupně objevují svět mediálních tabletů. Nejnovějším přírůstkem je Autodesk SketchBook Pro, který čerpá z hardwarových možností druhé, vylepšené generace populárního iPadu. Elektronický skicář tak můžete mít stále po ruce.

(Zdroj: Tisková zpráva)

Aplikace Autodesk SketchBook Pro nyní k dispozici na iPadu 2

Významná novinka nyní dostupná v prodejně App Store

PRAHA, 16. května 2011 – Společnost Autodesk, světový lídr v oblasti 3D návrhového, konstrukčního a animačního softwaru, uvedla novou verzi oblíbené aplikace Autodesk SketchBook Pro for iPad. Nová aplikace využívá naplno nové vlastnosti a výpočetní výkon zařízení iPad 2.

Nová verze aplikace Autodesk SketchBook Pro for iPad umožňuje uživateli při kreslení kombinovat vysoce kvalitní digitální tužky, pera, zvýrazňovače a rozprašovače, takže je možné vytvářet propracované digitální kresby. Aplikace umocňuje vlastnosti zařízení iPad 2 a poskytuje dosud nejvyšší rozlišení digitálního plátna, takže uživatelé mohou vytvářet kvalitní tisky přímo z iPadu.

Zdokonalená interoperabilita a přenosnost mezi zařízeními se systémem iOS navíc uživatelům umožňuje začít skicovat na zařízení iPhone, pokračovat v kreslení na iPad a dokončit výkres na počítači Mac. Autodesk SketchBook Pro for iPad nyní nabízí 90 nových štětců a ovládacích prvků. V kombinaci s novými přizpůsobitelnými paletami a gesty mají uživatelé snadný a rychlý přístup ke svým oblíbeným štětcům a barvám.

„Bezkonkurenční skicovací funkce na iPadu jsou nyní ještě lepší,“ řekl Samir Hanna, viceprezident spotřebních produktů ve společnosti Autodesk. „Toto je naše největší aktualizace od doby prvního vydání aplikace SketchBook Pro for iPad. Jsme nadšeni z neomezených možností kreativity a uměleckého vyjádření, které tato skicovací a kreslicí aplikace poskytne milionům uživatelů.“

Nové klíčové funkce aplikace Autodesk SketchBook Pro for iPad 2 umožňují uživatelům:

  • importovat fotografie pořízené kamerou iPad 2 přímo do editoru vrstev;
  • vytvářet plátna s vysokým rozlišením 2 048 x 1 536 pixelů a až se čtyřmi vrstvami pro výstup obrazu ve formátu 5×7 palců při 300 dpi nebo 8×10 palců při 200 dpi;
  • využívat až 12 vrstev standardních pláten s rozlišením 1 024 x 768;
  • exportovat a importovat obrázky prostřednictvím funkce Dropbox přímo z aplikace mezi zařízeními iPhone, iPod touch, iPad a Mac.

Kromě toho je nyní v rámci aplikace k dispozici možnost nákupu pěti nových sad štětců s jedinečnými typy štětců, texturami a razítky. Tyto sady jsou pro uživatele aplikace SketchBook Pro k dispozici zdarma*.

Komentáře