Nákupní horečka společnosti Dassault Systèmes neustává. Po řadě akvizic z uplynulých měsíců a týdnů přichází další významná koupě – tentokrát společnosti Simpoe.

Známý výrobce softwaru pro simulace vstřikování plastů s Dassaultem již několik let velmi úzce spolupracoval. Stojí mimochodem za vývojem aplikace SolidWorks Plastics, kterou byla nahrazena díra vzniklá v SolidWorksu poté, co tento přišel o nástroje Moldflow, jež pohltil konkurenční Autodesk. Nyní se karta obrací pro změnu pro jiné výrobce CAD softwaru, jejichž aplikace řešení od Simpoe využívají – například SimpoEdge pro Solid Edge nebo SimpoePro pro uživatele systému Creo (Pro/Engineer).

Web společnosti Simpoe ve své původní podobě před pohlcením strukturami Dassault Systèmes.
Web společnosti Simpoe ve své původní podobě před pohlcením strukturami Dassault Systèmes.

Jisté je prozatím jen to, že veškeré technologie Simpoe se nyní stávají přímou součástí portfolia Dassault Systèmes, která je bude pevněji integrovat do svojí platformy pro vývoj produktů, kterou označuje jako 3D Experience.

Nástroje pro simulace vstřikování plastů jsou mezi velkými producenty CAD aplikací v poslední době obecně v kurzu. Vedle již zmíněného Autodesku a (nyní již jeho) Moldflow, se na tuto oblast zaměřuje i Siemens (do NX 8.5 zavedl technologii Moldex3D vyvinutou na Taiwanu), nebo Vero Software (tato v akvizicích taktéž velmi aktivní firma letos prezentuje nový produkt Visi Flow).

Komentáře