[Stručně] V Daimleru věří technologiím od společnosti Siemens PLM Software natolik, že s nimi počítají minimálně v nejbližších 10 letech. Přechod na NX bude probíhat do roku 2015 (osobní vozy), respektive 2016 (nákladní vozy).

(Zdroj: Tisková zpráva)

SIEMENS ROZŠIŘUJE PLM SOFTWAROVOU PODPORU DAIMLER AG; ROZSÁHLÝ ROLL-OUT NX V DAIMLERU A U JEHO GLOBÁLNÍCH DODAVATELŮ
Přechod na NX od Siemens PLM Software bude ukončena na konci roku 2015 pro osobní auta a koncem roku 2016 pro nákladní vozy

PLANO, Texas a STUTTGART, Německo, 5. květen 2011 – Siemens PLM Software, obchodní jednotka Siemens Industry Automation Division a jeden z hlavních světových dodavatelů softwaru a služeb pro řízení životního cyklu výrobků (PLM – Product Lifecycle Management), dnes oznámil, že Daimler AG rozšířil své rozhodnutí pro Siemens PLM Software a jeho produkty na celkem 10 let a zavázal se k rozsáhlému roll-outu k nahrazení svého stávajícího CAD prostředí systémem NX™, který je jedním z předních světových řešení pro digitální vývoj produktů. Implementace NX pro osobní vozy bude v Daimleru ukončena koncem roku 2015 a pro nákladní vozy koncem roku 2016, což jsou nejrychlejší možné termíny.

Jako součást desetiletého celosvétového kontraktu bude Daimler AG poprvé používat technologii Siemens PLM Software v sérii vozů na začátku roku 2012. Siemens PLM Software začne pronikat i do široké sítě dodavatelů Daimleru v červenci 2011. Cíl Daimleru je dále zlepšovat podporu svých obchodních procesů pomocí implementace integrovaného CAD řešení.

“Naše dohoda na 10 let posiluje jasný závazek Daimler AG používat nejlepší na trhu dostupné technologie, abychom našim zákazníkům dodávali kvalitní produkty,” řekl professor Alfred Katzenbach z oddělení řízení informačních technologií, výzkumu a vývoje v Mercedes Benz Cars. “Našim cílem je nadále vylepšit podporu našich obchodních procesů pomocí implementace integrované CAD sady.”

„Jasný závazek a implementační plán Daimleru pro NX vyzdvihuje strategické partnerství, které jsme původně oznámili v listopadu 2010. Rovněž podtrhuje dlouhodobé partnerství, které obě naše strany v této unii hledají,” řekl Chuck Grindstaff, prezident a technický ředitel v Siemens PLM Software. “Rostoucí komplexita designu a vývoje aut přinutila celou řadu automobilek evaluovat systémy, které nyní používají, Chtějí tak zajistit, že používají nejlepší systémy svého druhu – a Daimler není žadnou výjimkou.”

Siemens PLM Software má úspěšné partnerství s Daimlerem přes existující implementaci softwaru Teamcenter®. Po rozsáhlé evaluaci se Daimler rozhodl nadále používat Teamcenter jako svůj standard pro řízení produktových dat a PLM a také přejít ze své současné CAD technologie na NX.

Komentáře