Konstrukční 3D CAD systém Solid Edge orientovaný na potřeby malých a středních firem, se dočkal další verze s označením ST5. S výbavou více než třinácti set dílčích vylepšení přichází v doprovodu zcela nového systému pro správu dat Insight XT, který je založen na technologii Microsoft SharePoint.

(Zdroj: Tisková zpráva)

NOVÁ APLIKACE INSIGHT XT NA PLATFORMĚ MICROSOFT SHAREPOINT POMÁHÁ UŽIVATELŮM SOLID EDGE ZJEDNODUŠIT SPRÁVU KONSTRUKČNÍCH DAT A SNÍŽIT NÁKLADY

Insight XT poskytuje snadné uchovávání a vyhledávání souborů Solid Edge a souvisejících dokumentů a vizuální přístup ke správě stále složitějších konstrukčních dat

Insight XT staví na úspěchu a prvenství správy konstrukčních dat založené na Microsoft SharePoint, který trvá už deset let

PLANO, Texas, a NASHVILLE, Tennessee, 18. června 2012 – Siemens PLM Software, obchodní jednotka společnosti Siemens Industry Automation Division, vedoucí světový poskytovatel PLM softwaru a služeb, představil nové řešení v oblasti správy dat Insight™ XT ™, který se používá ke správě CAD souborů a dalších konstrukčních dat v softwaru Solid Edge ®.

Insight XT, založený na technologii Microsoft SharePoint, pomáhá uživatelům Solid Edge výrazně zjednodušit a zrychlit každodenní konstrukční činnosti tím, že zpřehledňuje jednotlivá data a procesy. Insight XT přidává nové struktury dílů, sestav nebo projektů, které požadují výrobní organizace a nejsou k dispozici ve standardních dokumentových knihovnách služby SharePoint.

Oznámení o nové aplikaci bylo učiněno na celosvětové uživatelské konferenci Solid Edge University 2012, kde si mohli účastníci vyzkoušet, jak aplikace Insight XT doplňuje Solid Edge. Siemens současně také oznámil vydání Solid Edge ST5, která obsahuje více než 1300 nových vylepšení v oblastech tvorby dílů, sestav, výkresů či simulací, které reagují na podněty ze strany zákazníků (viz tisková zpráva).

„Se zvyšující se složitostí produktů se zvětšuje také objem konstrukčních dat. Většina běžných výrobců je pod velkým tlakem, aby spravovali tento rostoucí objem dat za přijatelnou cenu. Často také mají problémy se složitostí správy dat, říká Karsten Newbury, viceprezident pro Mainstream Engineering společnosti Siemens PLM Software. „Insight XT je jednoduchá, intuitivní a snadno použitelná aplikace, která pomáhá zvýšit efektivitu a umožňuje běžným výrobcům mít plnou kontrolu nad svými daty a duševním vlastnictvím. Insight XT je výsledkem více než desetiletého budování vedoucí pozice v technické oblasti, ale i úspěšných implementací u našich zákazníků, které jsme vybudovali s Microsoft SharePoint.“

Aplikace Insight XT umožňuje snadné propojení mezi jednotlivými konstrukčními daty a daty v Solid Edge a jejich jednoduché vyhledávání. Využívá přitom nový přístup k řízení součástí, produktů, struktury projektů a souvisejících dokumentů. Tím automatizuje a zjednodušuje složité procesy náchylné k chybám, jako je třeba uvádění nového výrobku na trh nebo uvolnění do výroby.

Nový prohlížeč obsahu a vztahů poskytuje dynamický vizuální přístup k zobrazování jednotlivých dat, vztahů mezi nimi a dalšími souvisejícími úkoly. Umožňuje uživatelům rychle pochopit složitá konstrukční data a dopad zamýšlených změn v návrhu. Insight XT poskytuje přímý přístup ke správě konstrukčních dat,zkracuje čas strávený hledáním a celkově zjednodušuje svět konstrukčních dat.

Doporučené postupy pro správu návrhových dat

Nedávný průzkum mezi více než 2000 zástupci globálních výrobních organizací, který provedla společnost Siemens PLM Software za podpory nezávislé výzkumné společnosti Tech-Clarity, zjistil, že většina respondentů stále používá složky aplikací softwaru Windows ® a síťové jednotky pro správu svých návrhových dat. Používají je spíše než speciální software pro správu dat. Takoví uživatelé většinou zažívají značné problémy při hledání údajů a při sledování procesů změnového řízení. Průzkum ukázal, že zhruba 25 % společností využívá více než 20 % svého času na úkoly spojené se správou dat – to je celý jeden den v pětidenním pracovním týdnu.

U těch respondentů, kteří označili své organizace za velmi výkonné při vývoji produktů, byla o 30 % procent vyšší pravděpodobnost použití specifických řešení správy dat, která byla výrazně efektivnější v klíčových oblastech, jako je nalezení a sdílení dat a správa návrhů vlastních projektů. Celou zprávu nazvanou „Doporučené postupy pro správu konstrukčních dat“ najdete na stránkách www.siemens.com/plm/bestpractices.

„Průzkum ukázal, že produktová složitost má na správu dat větší dopad než velikost společnosti, což znamená, že šanci zlepšit management dat mají firmy všech velikostí,“ řekl Jim Brown, prezident Tech-Clarity. „Zřejmě nejdůležitějším zjištěním je, že společnosti, které byly hodnoceny jako světové jedničky v oblasti výkonnosti vývoje produktu stráví rutinní správou dat o 25 % času méně než ostatní.“

Insight XT založený na Microsoft SharePoint

Insight XT je založen na Microsoft SharePoint, uživatelsky příjemném řešení, které poskytuje důvěrně známé prostředí pro správu informací a souvisejících úkolů. „Využití Microsoft SharePoint 2010 ve výrobních společnostech po celém světě rapidně vzrůstá, protože je nutné, aby se správní lidé dostali ke správným informacím ve správný čas,“ řekl Simon Floyd, ředitel inovací a řízení životního cyklu výrobků pro výrobní průmysl ze společnosti Microsoft. „Jsme velmi potěšeni úspěchy společnosti Siemens PLM Software, který na trh správy konstrukčních dat přináší vysokou přidanou hodnotu v řešeních založených na SharePoint. Insight XT představuje významný krok vpřed v oblasti správy konstrukčních dat a umožňuje výrobcům na celém světě využívat současně klíčová firemní data a procesy – snadno pomocí SharePoint 2010.

„V průběhu let společnost Siemens PLM Software prokázala, že řešení správy dat a procesů pro Solid Edge, Insight, založený na SharePointu, má pro uživatele velkou hodnotu,“ řekl Peter Bilello, prezident společnosti CIMdata, přední světové konzultantské a výzkumné firmy v PLM. „S představením Insight XT pokračuje Siemens PLM Software v zhodnocování investic do vývoje SharePointu od společnosti Microsoft a svými vlastními zkušenostmi pomáhá výrobním společnostem napříč průmyslovými odvětvími spravovat produktový vývoj. Insight XT dodává výrobcům klíčové nástroje, jako je řízení produktové struktury a nástroje pro snadné pochopení komplexních vztahů mezi daty. CIMdata důrazně doporučuje, aby výrobci, kteří používají Solid Edge a jsou znepokojeni náklady a složitostí správy dat, zvážili využití Insight XT.

Insight XT poskytuje robustní, uživatelsky snadné řešení správy konstrukčních dat pro společnosti, které pracují se SharePointem a potřebují spravovat soubory Solid Edge a související projektové dokumentace. Firmy, které potřebují PLM funkce včetně správy multi-CAD a konstrukčních procesů mohou i nadále využívat Teamcenter platformu společnosti Siemens PLM Software, světově nejrozšířenější PLM systém.

Insight XT bude k dispozici letos v létě. Další informace naleznete na stránce www.siemens.com/plm/insightxt.

Komentáře