Společnost Siemens PLM Software uspořádala ve dnech 4. a 5. června 2015 tradiční konferenci Siemens PLM Connection. Hlavními tématy setkání byly dlouhodobé trendy vývoje výrobků a realizace inovativních nápadů.

Konference doznala oproti minulým ročníkům hned několika změn. Tou hlavní byl přesun do ostravského Clarion Congress Hotelu z důvodu velkého počtu účastníků. Není se čemu divit, do Ostravy jich přijely více než dvě stovky. Konferenci určenou výrobcům, kteří chtějí získat konkurenční výhodu pomocí digitalizace firemních procesů, zahájil úvodním slovem Hermann Kaineder, ředitel Siemens PLM Software. Ten je mimo jiné (společně s širším vedením firmy) zodpovědný za chod v České republice a Rakousku a řídí obchodní aktivity na Slovensku, v Maďarsku, Rumunsku, Bulharsku a trzích bývalé Jugoslávie.

Úvodního slova se ujal ředitel Siemens PLM Software Herman Kaineder. Foto: Marek Pagáč
Úvodního slova se ujal ředitel Siemens PLM Software Hermann Kaineder. Foto: Marek Pagáč

Hermann Kaineder zhodnotil úspěšný rok společnosti, za což lze poděkovat zákazníkům, partnerům i médiím. Z jeho slov dále vyplynulo, jak důležité je sledovat charakteristiku dlouhodobých trendů a transformačních procesů nejen v průmyslu, ale i v ostatních odvětvích, například v ekonomice. Tyto trendy by měly růst pomalu a kontinuálně. Společně s Eduardem Plíškem, generálním ředitelem společnosti Siemens, pohovořili o realizaci inovací a budoucnosti výroby s ohledem na vizi Industry 4.0.

V předsálí konference vystavovali produkty obchodní partneři. Foto: Marek Pagáč
V předsálí konference vystavovali zajímavé produkty obchodní partneři. Foto: Marek Pagáč
Informace o řešeních a produktech Siemensu mohli zájemci získat u obchodních partnerů. Foto: Marek Pagáč
Zájemci zde mohli získat také bohaté informace o řešeních a produktech Siemensu. Foto: Marek Pagáč

Po úvodním slovu následovaly přednášky Štefana Kleina ze společnosti AeroMobil, jež se zabývá konstrukcí létajícího automobilu, a Johannese Greifonera, který upozornil na migraci k řešení NX v koncernu Daimler. Po obědě následovala série paralelně probíhajících přednášek ve třech hlavních sekcích: Digitální návrh výrobků a výroba, Digitální plánování výroby a Řízení výroby a servis.

Konferenci doplnila ukázka výrobků, na jejichž výrobě se podílely řešení Siemensu. Foto: Marek Pagáč
Konferenci doplnila ukázka výrobků, na jejichž výrobě se podílely řešení od Siemensu. Foto: Marek Pagáč

Poklidnou a přátelskou atmosféru setkání doplnily organizované prohlídky v Dolní oblasti Vítkovice, kde se nachází Malý svět techniky U6, Svět techniky a národní kulturní památky Vysoké pece.

Komentáře