Portfolio produktů společnosti Siemens pro digitální podporu výrobních procesů se počínaje letošním listopadem významně rozšíří směrem k aplikacím pro testování a mechatronické simulace.

LMS International je světovou špičkou v řešeních testovacích systémů a softwaru pro mechatronickou simulaci, jejíž produkty využívají přední výrobci v automobilovém a leteckém průmyslu i strojírenství. Na seznamu jejích pěti tisíc klientů figurují zvučná jména, jako Daimler, General Electric, General Motors, Ford, Nissan, Canon nebo Apple. Ve třech desítkách poboček po celém světě zaměstnává dohromady více než dvanáct set lidí a její roční tržba dosahuje kolem 190 milionů eur, přičemž v posledních třech letech roste zhruba dvacetiprocentním tempem za rok.

Po zavedení technologií LMS International do své nabídky Siemens dokáže nabídnout řešení, které pokrývá většinu potřeb výrobních firem, jež dosud využívají jeho CAx a PLM software. Aplikace pro testování a mechatronické systémy totiž představují artikl, bez nějž se dnes velká spousta podniků působících v odvětvích výroby špičkových strojírenských a elektronických produktů neobejde.

Názorné zařazení technologií od LMS International ve workflow využívajícím stávající softwarová řešení firmy Siemens PLM Software. Foto: Siemens

Propojení dosavadních možností PLM s logickým, fyzickým i funkčním testováním modelů přispěje ke zdokonalení vývojových postupů, jejichž prostřednictvím se výrobci snaží o dosahování konkurenceschopných výsledků svojí práce.

Co v oficiální tiskové zprávě nezaznělo, je mírně kuriózní skutečnost, že softwarové aplikace od LMS International využívají technologii V5 od firmy Dassault Systèmes, jež je pro Siemens PLM Software prvořadým konkurentem. Na virtuální tiskové konferenci, která byla k této příležitosti uspořádána 8. listopadu, stran této skutečnosti zaznělo, že to pro Siemens neznamená problém – firma dlouhodobě razí přístup otevřenosti k různým softwarovým technologiím (čehož je ostatně její PLM systém Teamcenter skvělým důkazem).

Komentáře