V rámci veletrhu Intermold Korea 2017 byl představen produkt NCBrain Aicam. Podle tvůrců má CAM řešení pomoci nástrojárnám, které trpí nedostatkem kvalifikovaných technologů a CAM programátorů.

NCBrain Aicam je automatizované CAM řešení, který využívá vědomostní databázi frézovacích technologií a možnosti obráběcích nástrojů a parametrů CNC frézovacího obráběcího stroje. Slouží pro přípravu NC programů přímo z CAD modelů – bez účasti NC technologa. Tato nová technologie se liší od konvenčního způsobu přípravy NC programů pro obrábění forem. Pomocí NCBrain Aicam lze připravit NC programy pro výrobu částí forem v nástrojárnách nezávisle na kapacitě NC technologů a tím realizovat větší objem výroby bezobslužnou automatickou činností.

Řešení NCBrain má pomoci programátorům připravit NC program bez potřebných znalostí technologa. Zdroj: Youtube.com
Řešení NCBrain má pomoci programátorům připravit NC program bez potřebných znalostí technologa. Zdroj: YouTube.com

Detaily a reálné příklady z praxe od zákazníků budou k dispozici v druhé polovině roku 2017 a představeny také na MSV 2017 v Brně v samostatné sekci věnované nástrojárnám. Pokud vás zajímá, jak je řešení spolehlivé a chcete jej prakticky vyzkoušet ve vaši firmě, zaregistrujte se na webu ncbrain.cz. Na českém trhu produkty společnosti NCBrain nabízí, implementuje a technicky podporuje společnost Technology-support – společně s dalšími produkty, jako je CAD/CAM Cimatron pro návrh, konstrukci a výrobu elektrod, forem a lisovacích nástrojů.

Zdroj: Technology-support

Komentáře