[Stručně] Horká novinka v portfoliu americké firmy PTC, systém Creo 1.0, byl právě nyní uveden na trh, včetně toho českého. Jeho příchod oznamuje nejen níže uvedená tisková zpráva, ale též originální čtyřstránkový materiál v časopisu CAXMIX 2/11, který právě míří mezi čtenáře.

(Zdroj: Tisková zpráva)

PTC ohlásila Novou éru vývoje výrobku ve spojitosti s uvedením prvních aplikací Creo

Inovační, rolově-zaměřené aplikace otevírají nový potenciál napříč celým podnikem s cílem pozitivně ovlivnit vývojový proces výrobků

NEEDHAM, MA. – 13. červen, 2011PTC (Nasdaq: PMTC), The Product Development Company®, dnes oznámila dostupnost Creo 1.0 a dodávku první sady Creo aplikací. Vydání Creo představuje další významný krok pro PTC, jejíž tradice technologických inovací započaly uvedením prvního 3D parametrického modelovacího systému. Přelomová technologie Creo umožňuje účast na vývojovém procesu každému z podniku a uvolňuje skrytý potenciál pro kreativitu, efektivitu, týmovou spolupráci a hodnotu.

„Od té doby, co jsme představili naši produktovou strategii pod názvem Creo v říjnu loňského roku, zaznamenali jsme obrovský zájem o tuto technologii,“ řekl James Heppelmann, prezident a CEO PTC. „Na základě reakce trhu věříme, že Creo má potenciál provést renesanci v CAD inovacích, které jsme předpovídali při jeho oznámení.“

Creo je navrženo k řešení problémů, které nebyly doposud v rámci CAD systému vyřešeny: jednoduchá použitelnost, interoperabilita, řízení sestav a technologická uzavřenost. Creo nabízí škálovatelnou sadu interoperabilních, integrovaných návrhových aplikací s patentovanou technologií, která sleduje současné potřeby širokého spektra uživatelů tvořících rozsáhlé vývojové týmy. Úplným zapojením těchto uživatelů do životního cyklu výrobku mohou firmy zvýšit produktivitu a zlepšit vlastní efektivitu provozu, uvádět rychleji lepší výrobky na trh.

„Podíleli jsme se na beta programu Creo a na všech zákaznických akcích zaměřených na rozvoj Creo. Věříme, že Creo nabízí funkce, které nám pomohou zvýšit produktivitu každé zúčastněné osoby na vývoji produktů v System S.p.A.“, řekl Roberto Dolci, vedoucí informací v System Group. „Tím, že umožníme širšímu spektru lidí přistupovat k údaji o výrobku tak, jak jim to nejlépe vyhovuje z hlediska jejich role a zavedením přímého 3D modelování, urychlíme vývoj nových výrobků. Creo pomáhá akcelerovat naše obchodní záměry, které řídí náš úspěch.“

První sada aplikací Creo je navržena k optimalizaci vývojových, výrobních a servisních procesů. Rolově-orientované balíky mají pomoci zvýšit produktivitu každého ze servisních pracovníků, technických ilustrátorů, průmyslových designérů a konstruktérů, kteří v minulosti využívali zkostnatělý přístup pomocí samostatných nepropojených aplikací.

  • Creo Sketch –pro jednoduché, ruční kresby, zachycení myšlenek a koncepčních návrhů ve 2D.
  • Creo Layout – pro zachycení časného návrhu ve 2D, který nakonec řídí 3D design.
  • Creo Parametric – pro silné, 3D parametrické modelování, které je známé z Creo Elements/Pro (dříve Pro/ENGINEER).  Rozšíření poskytují pokročilé integrované 3D CAD/CAID/CAM/CAE funkce. Nová rozšíření přináší větší flexibilitu pro konstrukční činnosti a pro využití starších dat.
  • Creo Direct – pro rychlou, flexibilní tvorbu 3D geometrie a její editaci pomocí přímého modelovacího přístupu. Poskytuje bezprecedentní úroveň interoperability s Creo Parametric pro větší konstrukční flexibilitu.
  • Creo Simulate – poskytuje nástroje, které výpočtář potřebuje pro strukturální a termální simulace.
  • Creo Schematics – pro tvorbu 2D potrubních a kabelových schémat.
  • Creo Illustrate –pro 3D technické ilustrace, které poskytují možnosti komunikace nad komplexními servisními příručkami, katalogy náhradních dílů, školicími materiály a pracovními instrukcemi apod., vedoucí k zlepšení komfortu použití.
  • Creo View ECAD – pro prohlížení, vyšetřování a připomínkování elektrotechnické geometrie.
  • Creo View MCAD – pro prohlížení, vyšetřování a připomínkování mechanické geometrie.

Kromě toho, Creo nabízí vysoce flexibilní a otevřené řešení, které pomáhá společnostem získat maximální hodnotu z jejich investic do CAD systému. Pro řadu společností Creo poskytuje příležitost změnit heterogenní platformu na jednotnou designovou platformu. Nicméně Creo technologie nazvaná AnyData Adoption (práce s jakýmikoli daty) zajišťuje, že konsolidace vývojové platformy je možnost, nikoli povinnost. Creo respektuje a chrání investice vložené do stávajících dat a konstrukčních metodik – umožňuje přístup k datům z libovolného CAD systému.

„S příchodem Creo 1.0, je PTC po druhé v historii hlavním strůjcem nevídané transformace CAD průmyslu,“ řekl Brian Shepherd, výkonný viceprezident vývoje produktů PTC. „ Rolově-orientované aplikace v Creo přetvářejí typicky uzavřený proces vývoje výrobku na otevřený proces vývoje výrobku, který umožňuje více lidem, aby se smysluplně zapojili do vývoje výrobků. To je obrovský pokrok, který pomůže našim zákazníkům vytvářet lepší návrhy a nakonec i lepší produkty.“

Dostupnost

Většina Creo 1.0 aplikací je již nyní dostupná v deseti jazycích. Uvolnění Creo Sketch a Creo Layout je plánováno na konec července a na pozdní podzim 2011.

Načasování uvedení produktů na trh a jakékoliv jejich vlastnosti a funkce, se mohou měnit dle uvážení PTC.

Více informací o Creo naleznete na ptc.com.

O PTC
PTC® (Nasdaq: PMTC), Product Development Company®, vyvíjí, dodává a podporuje softwarová řešení pro vývoj výrobku a poskytuje související služby, které pomáhají výrobním společnostem realizovat podnikové strategie v oblasti vývoje výrobku a optimalizovat vnitřní procesy. Využití společné CAD a PLM platformy umožňuje společnostem lépe vytvářet a spravovat data o výrobku v průběhu celého životního cyklu a zajistit tak úspěšný vývoj výrobků.

Komentáře