Americká Parametric Technology Corporation má za sebou rekordně úspěšný fiskální rok 2011 a neméně pozitivní výsledek prvního čtvrtletí fiskálu letošního. Největší podíl na rostoucích tržbách má dlouhodobě produktová linie PLM systému Windchill.

Fiskální rok 2011, který pro PTC skončil 30. zářím loňského roku, pro společnost znamenal tržby ve výši 1,17 miliardy dolarů, a tím pádem meziroční růst o 15,5 %. Nejvyšších příjmů dosahuje v Evropě (39 %) a Severní Americe (38 %), na region Asie a Pacifiku připadá zbylých 23 %.

Při pohledu na grafy popisující vývoj jednotlivých obchodních segmentů, na něž se PTC zaměřuje, zaujmou kontinuálně rostoucí příjmy z poskytovaných služeb, které jsou mimochodem víc než dvojnásobné oproti příjmům z prodeje softwarových licencí (tato křivka je pro změnu velmi nevyrovnaná a v průměru spíše stagnující).

Do fiskálu 2012 vstoupila PTC s velmi slušným výsledkem – oproti loňskému čtvrtletí už tak rekordního roku, si polepšila o dalších 19,4 % a její příjem činil 318,3 milionů dolarů, zároveň roste hodnota jejích akcií. Takřka z poloviny se na těchto výsledcích podílejí zisky z PLM systému Windchill, který rostě o 36 %, tedy rychleji, než celé portfolio.

Pro dosažení ještě vyšších prodejů a jejich podpory se firma hodlá rozdělit do pěti divizí, zaměřených na PLM, CAD, ALS (správa životního cyklu aplikací), SCM (správa dodavatelského řetězce) a SLM (správa životního cyklu služeb). V této souvislosti mají být propuštěna 3 % jejích zaměstnanců, tj. pravděpodobně 180 lidí.

Zdroje: PTC, GraphicSpeak.com

Komentáře