Konference PTC Live Global, která právě nyní finišuje v americkém Bostonu, odhalila nejnovější verzi CAx softwaru Creo se zajímavým přístupem k práci s konstrukčními daty z externích zdrojů.

Hlavním tématem konference se letos stal „internet věcí“. Do této oblasti s takřka nezměrným potenciálem si PTC zakoupila vstupenku prostřednictvím nedávné akvizice jednoho z klíčových hráčů v tomto odvětví. A jak si můžete přečíst v aktuálním vydání časopisu Konstruktér 2/2014, tyto technologie od firmy ThingWorx jsou již k dispozici také případným českým zájemcům.

Dominantní značkou v nabídce PTC je ale nadále systém PTC Creo, sdružující aplikace pro konstruování a přípravu výroby. Jeho čerstvá verze 3.0 přichází s technologií Unite, což je označení pro schopnost softwaru načítat přímo data z různých CAD aplikací, aniž by bylo nutno tyto převádět do nativního formátu Creo.

PTC Creo 3.0 nabízí lepší interoperabilitu při práci s díly a sestavami z jiných CAD systémů. Zdroj: PTC
PTC Creo 3.0 nabízí lepší interoperabilitu při práci s díly a sestavami z jiných CAD systémů. Zdroj: PTC

Ke konverzi konstruktér vybere jen ten díl nebo část sestavy, na kterých musí nutně provádět modifikace. Zbytek jako celek může zůstávat v původních formátech, takže je zjevné, že lze tímto postupem ušetřit mnoho času, jenž by si jinak vyžádaly víceméně zbytečné převody mezi formáty.

PTC Creo 3.0 dokáže přímo otevírat formáty ze systému SolidWorks, Catia a NX. Další (Solid Edge, Autodesk Inventor) je možné načíst formou importu. Zlepšena tím byla také kompatibilita v rámci „příbuzného“ systému Pro/Engineer, jehož nejnovější verze, taktéž představená právě nyní, nese pojmenování PTC Creo Elements/Direct 19.0.

Čeští uživatelé se s PTC Creo 3.0 mohou poprvé naživo seznámit na konferenci SUPro 2014, kterou ve dnech 24. a 25. června pořádá společnost AV Engineering v Plzni.

Komentáře