Čeho jsme si všimli na patnáctém ročníku konference pro zákazníky společnosti SolidVision?

SolidVision do dnešních dnů vyrostl natolik, že se nám jeho celé osazenstvo ani nevejde do záběru... Foto: Jan Homola
SolidVision do dnešních dnů vyrostl natolik, že se nám jeho celé osazenstvo ani nevejde do záběru… Foto: Jan Homola

Do hotelu Skalský dvůr na Vysočinu tentokrát zavítal rekordní počet účastníků, takže bylo nutno dokonce zajistit externí ubytovací kapacity. Ačkoliv to samo by jako potvrzení vysokého zájmu o prezentované značky strojírenských aplikací stačilo, podtrhla to také tvrdá data.

SolidVision je nejúspěšnějším prodejcem produktů SolidWorks a SolidCAM v České republice. Komerčních licencí SolidWorksu doposud prodal 2240, SolidCAMu pak 235. Činnost firmy však zdaleka nespočívá jen v prodeji softwaru – podstatnou hodnotou pro její zákazníky je také kvalitní technická podpora, nyní podpořena komplexním střediskem technické podpory, které vede Ondřej Zelený (jeho jméno jistě spousta legálních uživatelů SolidWorksu dobře zná).

Vývoj prodejů komerčních licencí softwaru SolidWorks a SolidCAM od firmy SolidVision. Foto: Jan Homola
Vývoj prodejů komerčních licencí softwaru SolidWorks a SolidCAM od firmy SolidVision. Foto: Jan Homola

K rychlejší expanzi společnosti přispěla investice do slovenského prodejce SolidWorksu Schier Technik Slovakia, který je nyní v podstatě slovenskou divizí společnosti SolidVison, jejíž význam tak nabývá nadnárodních rozměrů.

O tom, jak to na konferenci vypadalo, si můžete přečíst pod článkem v přiložené tiskové zprávě. Z pohledu pozorného návštěvníka se sluší zdůraznit především dva postřehy, oba související s marketingovou komunikací ohledně značky SolidWorks:

1) Dassault Systèmes má konečně jasno v budoucnosti SolidWorksu. Šéf české pobočky DS SolidWorks Zdeněk Bašta na konferenci zdůraznil, že desktopová verze softwaru SolidWorks tvoří velmi hodnotnou součást portfolia Dassault Systèmes, na níž jsou závislí miliony uživatelů, a jako taková má zajištěnu jasnou budoucnost.

Technická komunikace je pojem, o kterém ještě hodně uslyšíme... řešíme ji totiž všichni. Foto: Jan Homola
Technická komunikace je pojem, o kterém ještě hodně uslyšíme… řešíme ji totiž všichni. Foto: Jan Homola

2) V prezentacích firem SolidVision i SolidWorks se software SolidWorks začíná objevovat v novém kontextu. Ačkoliv to nebylo zdůrazňováno ústně, nešlo si nevšimnout, že pojem „CAD“ začala pravidelně doprovázet „komunikace“. A působí to velmi rozumně – pojmy PDM a PLM jsou totiž do inženýrských procesů tlačeny tak trochu silou, přičemž v konstrukci přece jde především o samotné konstruování a komunikaci. Zasazeno do souvislostí současného trhu s CAx softwarem to odpovídá současným trendům, kdy se rozmáhají komunitní weby a on-line aplikace, jež do určité míry dokonce suplují typické funkce softwaru pro správu dat. Že by šel SolidWorks také tímto směrem? Pro uživatele by to jistě mohlo být přínosem a potenciál na to má. Nakonec, poměrně nedávno byla do rodiny SolidWorksu svěřena i šikovná aplikace z ranku těch „komunikačních“, SolidWorks Composer, adoptovaný ze skupiny 3Dvia.

Na závěr drobná radost pro naši redakci - šéf českého SolidWorksu Zdeněk Bašta na konferenci zmínil také námi provozovaný web o SolidWorksu. Foto: Jan Homola
Na závěr drobná radost pro naši redakci – šéf českého SolidWorksu Zdeněk Bašta na konferenci zmínil také námi provozovaný web o SolidWorksu. Foto: Jan Homola

Tisková zpráva:

SolidDays 2013: Ohlédnutí za setkáním českých uživatelů SolidWorks a SolidCAMu

Ve dnech 19. a 20. června 2013 se již popatnácté uskutečnila konference uživatelů systémů SolidWorks
a SolidCAM, tentokrát s novým názvem SolidDays. Akce se konala v malebném prostředí hotelu Skalský Dvůr na Vysočině.

Pořádající firma SolidVision s.r.o. neponechala nic náhodě a navázala na osvědčenou koncepci programu. Dopolední společné bloky přednášek a odpolední volitelné semináře, které nabízely 16 různorodých témat
a v neposlední řadě zajímavý večerní společenský program.

Konference se nemohla obejít bez stále populárnější soutěže ModelMania, kde letos 42 soutěžících prokazovalo své znalosti a dovednosti v systému SolidWorks. Na vítěze čekala hlavní cena iPad mini. Pořadí bylo následující:

  1. místo   Martin Valdhans – MD Elektronik spol. s r.o.
  2. místo   Petr Holeček – ARMATURY Group a.s.
  3. místo   Jan Dolejší – ProSpon, spol. s r.o.

Večerní program zpestřilo téma Rekordů a kuriozit, kdy po úvodních prezentacích všichni účastníci vytvořili nový český rekord v štafetě otevírání 165 piv.

Celá konference proběhla tradičně v příjemné atmosféře. Úroveň přednášek a odborných seminářů, poskytované služby a prostředí posunuly konferenci zase o stupeň výše. Jedním z důkazů je neustále se zvyšující počet účastníků. Na konferenci se letos setkalo dvěstě uživatelů, partnerů, novinářů a zaměstnanců společnosti SolidVision.