Protože většina majitelů nového operačního systému Windows 8 tento pořídila pravděpodobně v OEM verzi, znamená to, že jej instalovali z předchozí verze Windows, tedy z Windows XP, Windows Vista nebo Windows 7.

Takový upgrade v některých případech umožnil zachovat uživatelská data a nastavení, což znamená, že zachoval celou předchozí instalaci Windows, kterou archivoval do složky Windows.old.

A jak známo, jelikož u Windows platí, že čím déle jsou nainstalována a používána, tím objemnější prostor na disku jejich složka zabírá, může být Windows.old nežádoucím břemenem.

Takže odpověď zní ano, složku Windows.old můžete smazat, ale byste z ni měli zazálohovat všechny věci, které si přejete zachovat. Z nějakého důvodu jste ji přece původně zachovat chtěli…

Smazání proveďte nejlépe nástrojem „Vyčištění disku“. Jak se k němu dostat a jak jej pro tento účel použít, najdete v tipu Kde je ve Windows 8 nástroj Vyčištění disku?

 

Nový operační systém společnosti Microsoft přináší spoustu velkých změn, které nejednoho uživatele v počátečních dnech používání docela potrápí. Jelikož se tato problematika dotýká také našich čtenářů, rozhodli jsme se zařadit na náš web jakousi poradnu, která poskytne rychlé odpovědi na nejčastější otázky. Variant, jak ten který problém vyřešit, může být více. My většinou uvádíme jen jeden z několika možných způsobů, obvykle ten nejrychlejší.

Komentáře