Je mnoho úkonů, na které si zejména mírně pokročilejší uživatelé dřívějších verzí zvykli skoro notoricky a Windows 8 je svým novým přístupem mate. Takovým případem je i příkaz „Spustit“, který býval běžnou součástí nabídky Start. A protože ve Windows 8 žádná nabídka Start není, není tam ani tento příkaz.

Přesto jej najdete skrytý skoro na stejném místě, jako býval dříve. Najeďte myší do levého spodního rohu obrazovky a stiskněte pravé tlačítko. Rozvine se před vámi nabídka netušených možností, obsahující také příkaz „Spustit“.

Příkaz "Spustit" v nabídce systému Windows 8.
Příkaz „Spustit“ v nabídce systému Windows 8.

Je s podivem, jak Microsoft ve Windows 8 polarizuje přístup k táborům pokročilejších versus „běžných“ uživatelů operačního systému. Pro ty první nabízí Windows 8 nabídky, jež jsou oproti předchozím verzím ve své ergonomii a vzhledu mílovými kroky nazpátek, a proti tomu stojí dlaždicové rozhraní pro tablety, orientované naopak na maximální zjednodušení a efektnost…

 

Nový operační systém společnosti Microsoft přináší spoustu velkých změn, které nejednoho uživatele v počátečních dnech používání docela potrápí. Jelikož se tato problematika dotýká také našich čtenářů, rozhodli jsme se zařadit na náš web jakousi poradnu, která poskytne rychlé odpovědi na nejčastější otázky. Variant, jak ten který problém vyřešit, může být více. My většinou uvádíme jen jeden z několika možných způsobů, obvykle ten nejrychlejší.

12 Comments

Komentáře