Inovace v podobě „dlaždic“, tedy rozhraní optimalizovaného pro používání na dotykových obrazovkách, které Microsoft vnucuje také všem uživatelům osobních počítačů, zvyklých za dlouhá léta na nabídku Start a ikony na ploše, je pro nováčka ve Windows 8 doslova iritující.

Přepnout se do rozhraní, na jaké jste zvyklí, je přitom snadné — stačí, když stisknete na klávesnici klávesu s logem „okna“, která se nachází po stranách vedle mezerníku. Stejným způsobem se zase vrátíte k dlaždicím pro dotykové ovládání.

Další možností je najet myší do levého spodního rohu obrazovky, tehdy se objeví miniatura druhé varianty plochy, než kterou právě používáte. Na tu klikněte a budete přepnuti.

Nový operační systém společnosti Microsoft přináší spoustu velkých změn, které nejednoho uživatele v počátečních dnech používání docela potrápí. Jelikož se tato problematika dotýká také našich čtenářů, rozhodli jsme se zařadit na náš web jakousi poradnu, která poskytne rychlé odpovědi na nejčastější otázky. Variant, jak ten který problém vyřešit, může být více. My většinou uvádíme jen jeden z několika možných způsobů, obvykle ten nejrychlejší.

14 Comments

Komentáře