Ve Windows 8, stejně jako ve starších verzích, funguje pro přepínání znakové sady na klávesnici klávesová zkratka Alt + Shift. Pokud ji mačkáte marně a klávesnice stále používá pouze českou (nebo jinou stejnou) znakovou sadu, zkontrolujte následující nastavení.

1) Nastavení anglické jazykové sady

  • Klepněte pravým tlačítkem do levého spodního rohu obrazovky a z nabídky, kterou takto otevřete, vyberte volbu Ovládací panely (tutéž nabídku můžete zobrazit také stiskem klávesové zkratky Win + X).
  • V Ovládacích panelech klepněte na volbu Přidat jazyk pod položkou Hodiny, jazyk a země či oblast.
  • Otevře se vám okno „Změnit předvolby jazyků“ s jazyky, jež právě používá vaše instalace Windows 8.
  • Pokud je v seznamu pouze čeština (nebo jiný jediný jazyk), klepněte na volbu Přidat jazyk a vyberte jazykovou sadu, kterou potřebujete – například English (United States).

2) Nastavení klávesové zkratky pro přepínání jazyka

  • V tomtéž ovládacím panelu „Změnit předvolby jazyků“ klepněte v levém menu na položku Upřesnit nastavení.
  • V okně Upřesnit nastavení klepněte na modrý odkaz Změnit klávesové zkratky panelu jazyků.
  • Objeví se panel „Jazyky a služby pro zpracování textu“, který má dvě karty. Na kartě „Upřesnit nastavení kláves“ ve spodní části klepněte na tlačítko Změnit kombinaci kláves a v jeho nabídce zvolte, která kombinace kláves pro přepínání jazyka klávesnice vám vyhovuje nejvíce.
windows-8-en-cz-přepínání-klávesnice
Nastavení klávesové zkratky pro přepnutí klávesnice.

39 Comments

  1. Dobrý den,
    Potřebovala bych poradit, jak přenastavit německý jazyk na český ve Win8. Dle návodu jsem češtinu přidala a němčinu odebrala. Ale stále to na mě mluví německy (doslova,celý notebook je v němčině a ke všemu na mě z něho mluví ženská německy.). Předem děkuji za reakce.

Komentáře