Aplikace pro práci s PDF soubory Adobe Acrobat je vzhledem k zaměření našeho webu pravděpodobně hojně používaným softwarem mezi našimi čtenáři. Mnohým z nich se proto může hodit tento praktický návod na odstranění jedné velmi nepříjemné vady této aplikace.

Předpokládáme, že vlastníte legální licenci plné verze softwaru Adobe Acrobat X, kterou jste při instalaci aktivovali a vlastníte k ní originální sériové číslo (to vše si můžete zkontrolovat pod svým účtem na webu Adobe.com).

Řadě uživatelů softwaru Adobe Acrobat X v sadě Adobe CS6 se již stalo to, že Acrobat z ničeho nic přestal fungovat. Po kliknutí na ikonu programu se vůbec nic nestane, pokud se pokoušíte otevřít přímo PDF soubor, dočkáte se buď hlášky o tom, že Adobe Acrobat není aktivován, nebo také ničeho.

Je to iritující situace, kterou lze dočasně vyřešit odinstalováním a opětovným nainstalováním softwaru a zadáním jeho sériového čísla. Nicméně, po třiceti dnech (které shodou okolností ohraničují fungování neplacené zkušební doby) se může situace opakovat, ačkoliv je váš Acrobat řádně zakoupen a byl standardně aktivován.

K dlouhodobějšímu vyřešení tohoto zádrhelu nevede přímá cesta. Adobe jich nabízí hned tři a jejich popis najdete na webu http://helpx.adobe.com/creative-suite/kb/acrobat-failed-launch-30-days.html

Lékem na nespustitelný Adobe Acrobat X může být nainstalování opravy ze souboru Acrofix.zip. Zdroj: Adobe
Lékem na nespustitelný Adobe Acrobat X může být nainstalování opravy ze souboru Acrofix.zip. Zdroj: Adobe

Velmi pravděpodobně vám pomůže stažení příslušného opravného balíčku Acrofix.zip a jeho nainstalování. Pokud ne, můžete se pokusit o obdobu téhož, jen instalaci vyvoláte z příkazového řádku. Pokud i to selže, můžete se pokusit svůj Adobe Acrobat vzkřísit prostřednictvím jiné aplikace z balíku CS6, kterou deaktivujete a následně opět aktivujete společně se všemi zbylými částmi Creative Suite.

9 Comments

Komentáře