Jedna akvizice za druhou. Tak lze popsat současnou obchodní strategii společnosti Dassault Systèmes. Vloni kopila Bunkspeed (vizualizace), v květnu Modelon (mechatronika), v srpnu Ortems (plánování výroby) a nově posiluje o Computer Simulation Technology (CST). Společnost vyvíjí řešení CST Studio Suite, které používá více než 2000 firem k elektromagnetickým a elektronickým simulacím. Hodnota transakce se odhaduje na 220 miliónů eur.

Nákup společnosti CST bylo dlouhodobým úsilím a strategickým plánem společnosti Dassault Systèmes. Elektromagnetismus je zásadní součástí fyzikální strategie při vývoji chytrých zařízení a produktů pro internet věcí, kterými jsme v současné době doslova obklopeni. Dassault Systèmes akvizicí firmy CST posílila portfolio produktů platformy 3D Experience, které využívají konstruktéři po celém světě k ověřování návrhů v dopravě, letectví, kosmonautice, obraně a energetice. Ke klíčovým zákazníkům pracujícím s nástrojem pro elektromagnetické a elektronické simulace patří například Airbus Defence and Space, Bosch Group, Frauscher Sensor Technology nebo Sirona.

Akvizicí CST posílila Dassault Systèmes o elektromagnetické a elektronické systémy. Obrázek: Dassault Systèmes
Akvizicí CST posílila platfroma 3D Experience od Dassault Systèmes o elektromagnetické a elektronické systémy. Obrázek: Dassault Systèmes

Akvizice nijak neovlivní stávající zákazníky. Řešení CST Studio Suite nabídne současným uživatelům platformy 3D Experience simulace autonomních vozidel, propojených domácností, lékařského vybavení atd. Nástroj simuluje funkce elektroniky, antén, elektrických zařízení a elektromechanických produktů na všech frekvencích. Uživatelé tak mohou rychleji analyzovat chování elektromagnetických modelů.

Dokončení akvizice se předpokládá v posledním kvartálu roku 2016 a podléhá tradičním podmínkám, včetně antimonopolních povolení v Německu a Rakousku.

Komentáře