Společnost Vestas Wind Systems A/S vsadila na platformu 3D Experience. Specializované oborové řešení Sustainable Wind Turbines začala používat k řízení operací při výrobě větrných elektráren.

Firma Vestas je největším světovým výrobcem větrných elektráren. Právě tento způsob výroby energie může podle odhadů do roku 2025 pokrývat zhruba deset procent veškeré spotřebované elektřiny na světě. Na proměnlivém trhu je však potřeba, aby byli výrobci větrných turbín dostatečně pružní a vyráběli kvalitní produkty v blízkosti lokálních trhů a v souladu s místními požadavky. Společnost Vestas již instalovala 56 800 větrných turbín v 75 zemích na šesti kontinentech. Při své expanzi do nových regionů chce být schopna vyrábět jakýkoli produkt v jakémkoli závodě – a navíc zajistit, aby strategie outsourcingu splnila požadavky na náklady a kvalitu během dvacetiletého konstrukčního životního cyklu turbíny.

Řešení Sustainable Wind Turbines vychází z platformy 3D Experience a využívá aplikací Delmia Apriso. Obsahuje sady nástrojů pro navrhování, výrobu a projektový management, firmě umožňuje virtuálně plánovat a optimalizovat výrobní procesy dříve, než je zahájena samotná produkce. Minimalizují se tak výrobní náklady, časové prostoje, případné problémy a současně je zajištěna vyšší kvalita výrobků i produktivita.

Větrné elektrárny budou do roku 2025 podle odhadů pokrývat přibližně deset procent veškeré spotřebované elektřiny na světě
Větrné elektrárny mohou podle odhadů do roku 2025 pokrývat přibližně deset procent veškeré spotřebované elektřiny na světě

Vestas provozuje po celém světě celkem 19 výrobních podniků, které mají nyní jednotné digitální řešení, což umožňuje v reálném čase zobrazování a řízení výrobních operací v celé společnosti. Řešení lze navíc bezpečně integrovat se stávajícím ERP systémem. Firma tak může koordinovat a synchronizovat procesy, zařízení, pracovní směny, nástroje, materiál – a mimo to i procesy zasahující mimo areál výrobních závodů, tzn. kvalitu, skladování, údržbu, pracovní sílu a dodavatelský řetězec. Díky značné provozní flexibilitě a rychlejším reakcím na případné změny může Vestas zavádět vylepšení, navrhovat a vyrábět v kterémkoli ze svých závodů.

Více informací o specializovaných řešeních Dassault Systèmes pro oblast energetiky a technické infrastruktury naleznete na stránce Energy, Process and Utilities.

Zdroj a fotografie: Dassault Systèmes

Komentáře