Společnost Dassault Systèmes uvedla nové řešení pro 3D navrhování v oblastech letectví a obrany. Passenger Experience využívá důmyslnou technologii 3D vizualizace a přímo doplňuje možnosti platformy 3D Experience.

Modernizace letounů a vyřazení tisíců strojů v posledních deseti letech vedlo k výraznému nárůstu výroby v oblasti obrany, letectví a kosmonautiky. Inovace má usnadnit speciální řešení Passenger Experience. Jde o efektivní nástroj pro výrobce originálního vybavení soukromých letadel, pro montáží centra a dodavatele aerolinek, který využívá technologii 3D vizualizace. Interaktivní obsah s technickými údaji je přenášen do fotorealistických pohledů určených pro marketingové a prodejní aplikace.

Řešení Passenger Experience automatizuje kompletaci kabiny a usnadňuje marketing a prodej s pomocí dostupných a časově nenáročný funkcí:

  • Základní postup zohledňuje předpisy, pravidla a výrobní zásady. Umožňuje automatizaci návrhu, vývoje a realizace interiéru kabiny.
  • Sestavení kabiny v reálném čase a komplexní kontrola jejích vlastností umožňují rychlé změny konfigurace návrhu, snižují počet technologických změn a zajišťují, že výrobek bude odpovídat představám zákazníka ještě před vytvořením prototypu.
  • Efektivitu zaškolení pomáhají zvýšit různé formy návodů a znázornění obsahu, včetně on-line seminářů, interaktivních a hravých instruktáží či komplexních 3D vizualizací. Zkracují čas, který musí stroj strávit s posádkou na zemi.
  • Trojrozměrná data jsou pro marketingové týmy výborným zdrojem vysoce kvalitních fotorealistických snímků a videí vzhledu kabiny. Tato data lze rychle přizpůsobit různým marketingovým účelům, digitálním kanálům a zařízením. Zároveň snižují náklady na pořízení fotodokumentace.
S 3D vizualizacemi kabin pomůže nově řešení Passenger Experience. Foto: Dassault Systèmes
S 3D vizualizacemi interiérů letadel pomůže nové řešení Passenger Experience. Foto: Dassault Systèmes

„Hlavním cílem unikátního řešení je umožnit zákazníkům v leteckém průmyslu zažít proces navrhování kabiny v reálném čase a mít možnost ihned zhodnotit vzhled, dojem, praktičnost, realizovatelnost, nákladnost a přínosy konkrétní volby,” zdůraznil Michel Tellier, viceprezident pro letectví a obranu společnosti Dassault Systèmes. „Konkurenční výhodou je především možnost dosažení maximální souhry mezi tím, jak interiér vypadá v průběhu tvorby, a tím, jak bude ve skutečnosti vypadat výsledek uvedený na trh pro soukromého či komerčního pasažéra.“

Více informací o řešení pro odvětví letectví a obrany z dílny Dassault Systèmes naleznete na stránkách Aerospace and Defense.

Komentáře