Tvůrci nového cloudového CADu připravili do aktualizace 1.27 hned několik novinek pro skicování, uživatelské rozhraní a tvorbu sestav.

Aktualizace probíhá u cloudového řešení automaticky, nic nestahujete. Co zajímavého přibylo?

Výběr uzavřeného obrysu usnadní dělení entit

Nástroje pro skicování nabízí funkci Split, která rozdělí entity v místě kliknutí myši. To je vhodné zejména v případech, pokud chcete vybrat pouze část uzavřeného náčrtu. Funkce Split se skrývá pod tlačítkem Trim.

1-onshape-aktualizace-1.27-screen-konstrukter

Progresivní vykreslování modelů

Jestliže pracujete s rozsáhlými sestavami, určitě využijete funkci progresivního vykreslování. Funkce spočívá ve zjednodušeném zobrazování tvarově komplikovaných dílů. K jejich detailnímu vykreslení dojde po setrvání zobrazení modelu v konkrétním pohledu do několika sekund.

2-onshape-aktualizace-1.27-screen-konstrukter

Onshape otevírá zazipované dokumenty SolidWorksu

Schopnost číst zazipované dokumenty SolidWorksu nabízí modul SolidWorks Pack and Go. Novinka načítá informace o modelu, včetně barvy a struktury sestavy, přímo ze SolidWorksu a nahrává je do OnShapu pro okamžitou editaci nebo sdílení.

4-onshape-aktualizace-1.27-screen-konstrukter

Mezi mechanické převody přibyl převod ozubenými koly

První dva převody ozubenými koly jsou dispozici. Jedná se o převody mezi dvěma ozubenými koly nebo ozubeným kolem a ozubeným hřebenem. Parametrem nastavení je převodový poměr.

3-onshape-aktualizace-1.27-screen-konstrukter

Komentáře