Švédská společnost Sandvik Coromant nabízí bezplatnou on-line službu First Choice pro snazší výběr řezných nástrojů pro soustružení.

on-line průvodci služby First Choice zvolíte technologii výroby soustružením (podélné nebo příčné soustružení, zapichování, upichování, soustružení vnějších a vnitřních závitů; vrtání je momentálně v přípravě), obráběný materiál, materiálovou skupinu nástroje, jednotky, rozměry obráběné plochy a typ obráběcího stroje. Průvodce vyhledá z databáze vhodný nástrojový držák a vyměnitelnou břitovou destičku. Nemáte-li držák nebo destičku v nástrojovém hospodářství, můžete si je objednat přímo z průvodce.

Podívejte se na postup výběru nástroje a řezných parametrů pro obrábění vnějšího závitu:

V on-line průvodci se nejdříve volí druh výrobní operace…
V on-line průvodci vyberete operaci soustružením…
… a poté definujete vstupní parametry: skupinu nástrojového materiálu, jednotky, rozměry obráběné plochy a obráběcí stroj.
On-line průvodce vybere z databáze vhodný nástrojový držák, včetně vyměnitelné břitové destičky.
On-line průvodce vybere z databáze vhodný řezný nástroj včetně vyměnitelné břitové destičky.
Jakmile je definován držák a břitová destička, průvodce automaticky dopočítává řezné podmínky…
…a v případě soustružení závitů i parametry přísuvu.
… a v případě soustružení závitů i parametry přísuvu.
Po kliknutí na vybraný nástroj z databáze se zobrazí stránka s přesnými údaji o držáku nástroje. Ten si můžete stáhnout jako model ve formátech DXF a STP.
Po kliknutí na vybraný nástroj z databáze se zobrazí stránka s přesnými údaji o držáku nástroje a břitové destičky. Nástrojový držák si můžete stáhnout jako model ve formátech DXF a STP.

On-line služba First choice je technologickou a podpůrnou iniciativou společnosti Sandvik Coromant, která chce vyjít vstříc požadavkům zákazníků.

Komentáře