Reutlingenská univerzita v Německa zvolila pro zavedení výukových a výzkumných metod cloudovou platformu 3D Experience. Studentům pomůže nahlédnout do trendů Průmyslu 4.0 a zkvalitní jejich přípravu na budoucí povolání.

Německá univerzita využije platformu 3D Experience v rámci Logistické studijní továrny – realistického studijního a výzkumného prostředí, zaměřeného na práci s průmyslovými výrobními procesy a logistickými koncepty. Studenti ekonomických a technologických oborů se tak budou moci učit o konvergenci procesů v digitální i chytré továrně.

Nejprve mohou platformu využít k tomu, aby virtuálně vyvinuli inteligentní produkty, navrhli produktové vlastnosti nebo nakonfigurovali výrobní linku. Následně si mohou v realistickém prostředí Logistické studijní továrny vyzkoušet aditivní výrobu součástek produktu, stejně jako jeho výrobu a montáž.

V Německu se studenti připravují na éru Průmysl 4.0 v platformě 3D Experience. Foto: Dassault Systèmes
V Německu se studenti připravují na éru Průmyslu 4.0 s platformou 3D Experience. Foto: Dassault Systèmes

Reutlingenská univerzita nabízí šesti tisícům studentů mezinárodní studijní programy s úzkým napojením na průmysl a obchod a již řadu let patří k nejlépe hodnoceným vysokým školám. Univerzita měla zájem obohatit svou Logistickou studijní továrnu o procvičování aplikovaných dovedností v kontextu Průmyslu 4.0, nové éry chytré průmyslové výroby, v níž továrny proměňují internet věcí, robotika, objemná data, kybernetická bezpečnost a další digitální koncepty.

Komentáře