Takzvaná synchronní technologie, umožňující uživatelům Solid Edge provádět přímé úpravy geometrie, dospěla do šesté verze. Co nabízí? Podívejte se na video.


Synchronní prvky – například řezy, rotované řezy, díry, zaoblení a zkosení – a PMI (Product Manufacturing Information) lze definovat při práci v sestavě do zapisovatelné cílové součásti. To zjednodušuje interakci mezi modelováním součástí a návrhem sestav a urychluje vývoj výrobků.

Efektivitu návrhů můžete zvýšit také přímým použitím výskytů sestav jako synchronních booleovských těles, což umožňuje rychlejší tvorbu bezpečných prostorů pro součásti.

VIDEO: Synchronní technologie v Solid Edge ST6

Vylepšení synchronních polí velmi zlepšuje použitelnost, kvalitu chování a možnost vkládání kruhových polí.

Solid Edge lze použít k rozpoznání sady paralelních prvků děr a jejich předefinování do jednoho pole, což konstruktérům usnadňuje opakované používání importovaných dat.

Software nabízí také několik vylepšení samotného synchronního modelování. Kruhový ovladač je rozměrnější a snáze se umisťuje a orientuje. Správce řešení je intuitivnější a předvídatelnější. Zaoblení lze částečně odstranit, což umožňuje čištění importovaných modelů.

TIP: Celou sérii dalších zajímavých novinek v Solid Edge ST6 vám představíme v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně dne 9. října. Každý z účastníků akce získá roční předplatné elektronické verze časopisu Konstruktér pro tablety a PC.

Registrujte se zde

Komentáře