Firmy zabývající se konstruováním se často setkávají s nabídkou výměny používaného CAD systému jiným softwarem. K přechodu na nové řešení návrhu nástrojů může existovat mnoho důvodů.

Ať už jsou to změny ve správě, nové požadavky na zdroje, potřeba přechodu na aktuálnější nástroje nebo nejistoty spojené s fungováním poskytovatele stávajícího CAD systému, to vše může motivovat zájem uživatele o jiné softwarové řešení.

Převod dat mezi konkurenčními CAD systémy však může negativně ovlivnit vaše finanční výsledky. Migrace dat často zdržuje konstruktéry kvůli ztrátám původní inteligence modelu. Pracovní postupy vývoje výrobků se zdržují kvůli neznámým rozhraním, názvům příkazů a metodám modelování. Solid Edge tento přechod z jiných CAD systémů velmi zjednodušuje.

Solid Edge již léta nabízí výkonné nástroje pro hromadnou migraci dat z produktů Autodesk Inventor, Pro/Engineeri a Siemens NX I-deas. Nejnovější verze Solid Edge navíc umožňuje migraci sestav, součástí i výkresů ze systému SolidWorks. Tato uživatelsky příjemná a zjednodušená pomůcka pro přenos součástí, sestav a výkresů zachovává klíčovou inteligenci modelů, například vazby sestav, prvky děr, rozpoznávání polí, materiály součástí, alternativní umístění a další, což usnadní opakované používání starších dat.

Přizpůsobitelné motivy umožňují konstruktérům upravit si rozhraní Solid Edge podle vybraných 2D a 3D systémů.

Celou sérii dalších zajímavých novinek v Solid Edge ST6 vám představíme v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně dne 9. října. Každý z účastníků akce získá roční předplatné elektronické verze časopisu Konstruktér pro tablety a PC.

TIP: Celou sérii dalších zajímavých novinek v Solid Edge ST6 vám představíme v rámci Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně dne 9. října. Každý z účastníků akce získá roční předplatné elektronické verze časopisu Konstruktér pro tablety a PC.

Registrujte se zde

Komentáře