[Stručně] Nová verze řešení Autodesk Alias slibuje uživatelům řadu vylepšení – zejména v oblastech vizualizace, interaktivity, přímého modelování či interoperability. Mezi největší taháky verze 2012 patří rozšířená integrace technologie Autodesk Inventor Fusion, která spojuje přímé a parametrické modelování.

(Zdroj: Tiskové prohlášení)

Produkty Autodesk Alias 2012 pro inovativní koncepční design

Produkty Autodesk Alias ve verzi 2012 posilují možnosti průmyslového designu díky těm nejlepším nástrojům pro skicování, modelování a vizualizace. Svým zákazníkům tak pomáhají vytvářet inovativní návrhy rychleji než jejich konkurence.

Nová verze produktů Autodesk Alias 2012 nabízí komplexní sadu funkcí pro průmyslový design a naplňuje i ty nejnáročnější požadavky všech zákazníků.  A to od koncepčního zkoumání nápadů přes modelování až po týmovou spolupráci a vizualizace. Autodesk v nové verzi představuje mnohá vylepšení produktů Alias v oblasti vizualizace, interaktivity, přímého modelování a nové interoperability.

Nové produkty usnadňují uživatelům práci s rozsáhlými a složitými modely díky mnoha novinkám.  Rozšíření uživatelského rozhraní produktů umožňuje organizovat návrhová data snáze než kdy dříve. Inovované okno seznamu objektů se automaticky skryje, není-li potřeba. Do stejného okna byla nově přidána funkce přetažení myší (drag & drop) pro rychlou a snadnou správu objektů i hladin. Nové klávesové zkratky kategorií hladin navíc umožňují zákazníkům přepínat mezi kategoriemi bez otevírání dalších oken.

Produkty Autodesk Alias 2012 nabízejí řadu vylepšení procesů přímého modelování. Pro lepší viditelnost směrů U a V u povrchů byly přidány barevné a vizuální ukazatele. Nové rozhraní pro přeměnu kritických míst se zobrazí v místě pod kurzorem při stisknutí mezerníku. Lze tak řídit účinky změn přímo v místě, kde se mění geometrie. Menší počet rozptylujících dialogových oken a kratší popojíždění myší umožňuje zákazníkům navrhovat rychleji a  intuitivněji.

Pro snadné ověřování a opravy návrhů a pro tvorbu CAD modelů připravených pro konstruktéry rozšiřuje možnosti zákazníků při práci s novým produktem vylepšená integrace technologie Autodesk Inventor Fusion.  Produkty Autodesk Alias 2012 současně přinášejí zákazníkům snadnou spolupráci s uživateli řešení Adobe Photoshop.  Nyní tak umí nově importovat soubory PSD coby plátna Aliasu, stejně tak exportovat plátna Aliasu do PSD souborů (a to včetně zachování hladin PSD).

Komentáře