Pořadatelé konference SolidWorks World se v každém ročníku snaží dostat na pódium osobnosti, které se výjimečným způsobem zapsaly do dějin vědy a techniky. Letos mezi nimi bude i vynálezce revolučního hudebního přehrávače Tony Fadell.

Jeho jméno vám v tuto chvíli asi nic neříká. S firmou Apple si každý spojuje především nedávno zesnulého Steva Jobse, ačkoliv za jednotlivými jejími produkty stojí celé týmy špičkových odborníků a Tony Fadell byl svého času tím, kdo stál na počátku oné převratné doby, jež přinesla postupně iPod, iPhone a nakonec iPad.

Tony Fadell, zakladatel firmy Nest Labs, vystoupí jako jeden z hlavních
řečníků na konferenci SolidWorks World 2012 (foto: Nest Labs)

Svůj nejslavnější vynález přivedl na svět jako senior viceprezident Applu a toho času také Jobsův poradce. Na kontě má ovšem víc než stovku různých patentů a během svojí kariéry prošel vedoucími pozicemi hned u několika předních výrobců spotřební elektroniky, namátkou ve společnostech Philips Electronics nebo Mobile Computing.

Na konferenci SolidWorks World ale nebude reprezentovat žádnou z nich. Tentokrát vystoupí sám za sebe, respektive za svůj nový soukromý podnik Nest Labs, který v současnosti vyvíjí unikátní domácí termostat, jenž bude schopen učit se samostatně z chování majitele a podle toho automaticky přizpůsobovat teplotu v interiéru.

Vedle Tonyho Fadella bude pódium hlavního dne na konferenci tradičně patřit velkým „bossům“ Dassault Systèmes a DS SolidWorks. Charismatický Bernard Charlès a jeho kolega Bertrand Sicot představí klíčové novinky v portfoliu V6 a produktové řady SolidWorks. Vůbec poprvé bude letos s velkou pravděpodobností absentovat Jon Hirschtick, zakladatel SolidWorksu, který firmu náhle opustil vloni v říjnu. SolidWorks World však v každém ročníku nabídl nějakého hosta jako překvapení. Kdo jím bude letos se dozvíme už za čtrnáct dnů.

Komentáře