Firma CAD Studio zveřejnila statistiku vývoje svého webu CADforum.cz, který je dost možná i světovým unikátem v kontextu běžných činností, jimiž se lokální prodejci CAD softwaru obvykle zabývají.

Přidaná hodnota, kterou pracovníci CAD Studia doplňují nad rámec obchodní rutiny, je každodenně k vidění právě na webu CADforum.cz, určeném pro uživatele softwaru pro počítačovou podporu navrhování.

Web, který nabízí vedle rozsáhlých diskusních fór například také sekci s doplňkovými aplikacemi nebo CAD symboly ke stažení, byl založen již v roce 2000.

Poskytován je také v angličtině, díky čemuž je jeho dosah doslova globální. Anglickou verzi dnes využívá více než 447 tisíc registrovaných uživatelů. Českou, respektive i slovenskou verzi, pak používá necelých 55 tisíc lidí. Češi však naopak výrazně víc diskutují, když počet diskusních příspěvků v našem jazyce právě překročil sto tisíc, anglických je čtvrtina.

Uživatelé najdou na CADforum.cz tisíce tipů a triků k CAD aplikacím, softwarové doplňky pak zaznamenaly již 6,8 milionu stažení (další detaily najdete v přiložené infografice).

Především díky anglické jazykové mutaci web vyniká také v návštěvnosti. Podle informací z CAD Studia zaznamená CADforum.cz měsíčně až 380 tisíc unikátních návštěvníků, 508 tisíc návštěv a 2,6 milionu zobrazených stránek.

Infografika k webu CADforum.cz na počátku roku 2014. Zdroj: CAD Studio
Infografika k webu CADforum.cz na počátku roku 2014. Zdroj: CAD Studio

Komentáře