Virtualizace naplno zasáhla také segment CAD systémů. Po Autodesku a Dassault Systèmes, kteří se k cloudovým technologiím hlásí již delší dobu, nabídne on-line CAD software také PTC.

Záměrně nepíši, že PTC nabídne „cloud“ jako takový. Zdá se totiž, že na oficiální úrovni se tomuto pojmu sama firma – možná zatím – záměrně vyhýbá. Každopádně pokud bude ze strany zákazníků PTC o vzdálený přístup k CAD softwaru zájem, dokáže jim nyní nabídnout odpověď a reagovat tak na nabídky konkurence.

PTC Creo, tzn. všechny takto označnované aplikace, jako například PTC Creo Parametric (bývalý Pro/Engineer), PTC Creo Direct (dříve CoCreate), PTC Creo Layout, PTC Creo Simulate, ale také třeba nejnovější PTC Creo Options Modeler, jsou nyní k dispozici v on-line prostředí díky kombinaci technologií Citrix a Nvidia na serverech IBM.

Volba tohoto řešení tak nabídne obdobnou mobilitu, jako cloudový software, zároveň jej však mohou uživatelé vnímat jako jeho bezpečnější alternativu, protože v tomto případě citlivé intelektuální vlastnictví v podobě dat návrhů zůstávají na serverech uživatele.

Důkazem toho, že na virtualizované Creo se vzdáleným přístupem se můžete spolehnout, by měla být certifikace Citrix Ready. Sama PTC současně testovala a certifikovala celé řešení v kombinaci PTC Creo 2.0 M060 na serverech IBM iDataPlex dx360 M4, Citrix XenServer a XenDesktop s grafickými kartami HDX 3D a Nvidia Grid K2.

Komentáře