Siemens PLM Software sbírá další body v automobilovém odvětví. Ten poslední mezi ostatními září o to víc, že hraje na ekologickou notu a k tomu přidává pár prvenství.

Řeč je o elektromobilu Furtive-eGT z dílen společnosti Exagon Engineering, který je vůbec prvním autem francouzské výroby v kategorii luxusních limuzín, spoléhajícím výhradně na elektrický pohon. Kombinuje vysoký výkon se šetrností k životnímu prostředí, přičemž reaguje na poptávku nejnáročnějších zákazníků vyžadujících styl a pohodlí.

Autorem návrhu vozu je Luc Marchetti, zakladatel firmy Exagon Engineering, který je sám velkým automobilovým nadšencem. Předtím, než v roce 2004 založil svůj vlastní podnik, nasbíral kvantum zkušeností s konstruováním závodních aut, když pracoval jako inženýr pro přední piloty Formule 1. Při vývoji se snažil dosáhnout stejných standardů, jaké splňují vozidla poháněná plynem.

Exagon Engineering používá pro všechny práce spojené s digitálním vývojem ve 3D integrované softwarové řešení NX obsahující počítačem podporované projektování, výrobu a inženýrské činnosti (CAD/CAM/CAE). Všechna produktová data – včetně detailních NX modelů – jsou potom bezpečně spravována, rozesílána a kontrolována pomocí systému Teamcenter, který patří k nejpoužívanějším řešením pro digitální správu životního cyklu na světě.

(Zdroj: Siemens PLM Software)

Komentáře