Nádech skutečné prestiže obklopuje každoroční vyhlašování cen BE Inspired, organizované společností Bentley Systems, jejichž smyslem je upozornit na výjimečné infrastrukturní projekty z celého světa. Potěšující zprávou pro našince je fakt, že hned dvě ocenění letos putují do České republiky.

O vítězích v 19 kategoriích rozhodovala komise nezávislých posuzovatelů, jejichž úkolem bylo vybrat ty nejlepší z 320 nominovaných prací. Své projekty do soutěže přihlásilo 249 organizací z 45 zemí. Klíčovými hledisky při jejich posuzování byly například důraz na inovace a ohled na životní prostředí.

Za výjimečné zpracování vizualizací byl v kategorii „Communicating Through Visualization“ oceněn projekt kulturního a vzdělávacího centra ve Zlíně (viz obrázek), který zhotovil architektonický atelier A02. Jeho autoři navrhli v místech bývalých Baťových závodů adaptaci dvou továrních budov pro potřeby veřejnosti – zrekonstruované prostory nabídnou galerii, muzeum a knihovnu.

V kategorii „Innovation in Communication Networks“ exceloval telefonní operátor Telefónica O2 Czech Republic za vysokou úroveň správy komunikační sítě, do jejíž údržby firma nedávno investovala milion dolarů. Transakce zahrnovala upgrade stávajícího geografického informačního systému (GIS), o který se opírá veškerá dokumentace a procesy v síti.

Ostatní kategorie ovládly firmy z celého světa, od Malajsie přes Spojené arabské emiráty, USA, Austrálii nebo Čínu po Slovensko. Kompletní přehled vítězných projektů naleznete na webu Bentley.

(Zdroj: Bentley.com)

Komentáře