Systém Autodesk Inventor byl uveden na trh v roce 1999. Jedná se o parametrický 3D modelář umožňující navrhovat, vizualizovat a simulovat digitální prototypy reálných výrobků. Je určen zejména konstruktérům, designérům a vývojovým týmům ke snadnějšímu modelování produktů.

Za uplynulé roky vývoje Inventor dospěl v široce vybavený nástroj vhodný nejen pro modelování základních částí nebo sestav, ale také pro zpracování návrhů plastových dílů a forem pro lisování plastů, návrhů plechových součástí, mechatroniky, zvládá pohybové simulace sestav a jako takový nachází uplatnění v řadě dalších průmyslových odvětví, na která v průběhu seriálu budeme narážet.

Pro koho je tento seriál určen?

Náš seriál je určen pro ty uživatele CAD systémů, kteří se rozhodli povýšit své konstruktérské či projektantské schopnosti a přejít z 2D kreslení na 3D navrhování, přičemž z různých důvodů přednostně volí právě CAD systém Autodesk Inventor.

Díly seriálu na sebe navazují s ohledem na uživatelovy znalosti, jež budou postupně rozvíjeny. Čtenář zde postupně najde množství praktických rad, tipů a návodů zaměřených na Inventor.

Cílem seriálu je pomoci našim čtenářům zvýšit jejich konkurenceschopnost na trhu práce, zlepšit se v technikách modelování a rozvíjet tvořivost i teoretické dovednosti uživatelů tak, aby je mohli plynule přenášet do praxe. Jednotlivé díly jsou sepisovány pomocí teoretických a reálných studií, které poukazují na možnosti progresivních nástrojů a funkcí softwaru.

Autor seriálu Marek Pagáč, který je od letošního ledna novým členem redakce magazínu CAXMIX, se pohybuje v oblasti strojírenské technologie desátým rokem. Je absolventem strojírenské fakulty vysoké školy, kde se soustředil na softwarovou podporu výroby, především na CAD/CAM systémy.

Budete-li mít k probíraným tématům jakékoliv připomínky či dotazy, pište nám na redakční e-mail redakce@caxmix.cz.

Takže zůstaňte naladěni, první praktickou lekci vydáme co nevidět!

Komentáře