Poslední vydání časopisu Konstruktér v ročníku 2013 se mezi čtenáře dostává s více než měsíčním skluzem oproti původním plánům. Věříme však, že pro vážené čtenáře bude dostatečným zadostiučiněním jeho exkluzivní obsah, který by se nám do něj jinak nepodařilo vměstnat.

S malou nadsázkou lze říci, že dobrá třetina časopisu byla napsána v Německu, kam se naše redakce v průběhu podzimu vydávala opakovaně, ať už šlo o odborné konference nebo veletrh EuroMold. Můžeme vám tak nabídnout nadstandardní množství rozhovorů s lidmi z vrcholných pozic CAD/CAM a špičkových průmyslových firem v počtu rozhodně neobvyklém.

Ať už je to interview se zakladatelem společnosti Stratasys S. Scottem Crumpem, kterému vděčíme za mimořádný rozvoj 3D tisku v posledních letech, rozhovor s designérem Ferrari Braňo Maukšem nebo povídání s vrcholnými manažery společností Siemens, Dassault Systèmes, GOM a Delcam.

Z dalších článků zmíním ještě reportáž ze zákulisí studentských formulí — jednu takovou postavili na Fakultě strojní VUT v Brně a je doslova radost sledovat ten zápal pro techniku, jakému podlehnou studenti, kteří se do takových aktivit zapojují.

Konstruktér 4/2013 toho samozřejmě přináší ještě mnohem víc. Nezapomínáme pochopitelně ani na nové technologie, tentokrát je to například NX 9, Autodesk Fusion 360, Catia 3D Wire Harness Design, InventorCAM 2014 nebo SprutCAM 8.

Náhled aktuálního vydání si můžete prolistovat níže:

Roční předplatné časopisu Konstruktér za 340 Kč si můžete obratem sjednat na webu www.prumysl.cz/konstrukter. K dispozici je též digitální edice, kterou si můžete číst na počítači, tabletu nebo chytrém telefonu.

Objednat předplatné časopisu Konstruktér za 340 Kč

Komentáře