Na webu komunity uživatelů strojírenského softwaru značky Autodesk můžete hlasovat pro nejpokrokovější společnost, jež byla vloni oceněna titulem „Vynálezce měsíce“.

Titul „Inventor of the Month“ přiděluje firma Autodesk každý měsíc jedné firmě z řad svých zákazníků. Snaží se tak upozornit na výjimečné projekty a praktické úspěchy dosažené s pomocí jejích aplikací pro digitální prototypování.

Letos ve výčtu dvanácti podniků nalezneme i jeden český – výrobce broušeného křišťálového skla a dekorativních svítidel Preciosa z Jablonce nad Nisou, kterému bylo ocenění přiděleno v květnu loňského roku. Není to poprvé, kdy se o titul „Vynálezce roku“ uchází česká firma. Své želízko v ohni jsme měli už v roce 2008, kdy byla takto oceněna liberecká společnost Elmarco, vyrábějící stroje na produkci nanovláken.

Ukázka produkce jablonecké společnosti Preciosa. (Foto: Preciosa)

Kompletní výčet vybraných společností naleznete v angličtině na webu Autodesk Manufacturing Community. Pokud jste na něm zaregistrováni, můžete až do konce února přispět svým hlasem ve vyhlášené anketě.

(Zdroj: Autodesk)

Komentáře