S aplikacemi od Dassault Systèmes strávil velkou část svého profesního života. Vloni se pak stal přímo ředitelem české pobočky této francouzské korporace, aby pomohl s prosazováním její platformy 3D Experience.

Tento článek je součástí seriálu rozhovorů, v nichž ředitelé českých firem působících v oblastech CAD/CAM/PLM hodnotí vývoj trhu v roce 2012. Články publikujeme postupně, aktuální přehled všech již zveřejněných najdete pod tímto odkazem.

CAXMIX: Co vás osobně vloni ve vašem profesním životě nejvíce potěšilo?

dassault-systemes-gajdoš-jánJán Gajdoš, Dassault Systèmes: Možnost vrátit se profesně do oblasti řešení PLM, které firma Dassault Systèmes nabízí mnoha významným zákazníkům v řadě průmyslových oblastech i mimo tradiční oblast strojírenství. To mi umožnilo uplatnit nabyté zkušenosti z oblasti energetiky, financí a telekomunikaci.

Co považujete za největší úspěch vaší společnosti za rok 2012?

Za největší úspěch považuji vytvoření jednotné firemní strategie 3D Experience Platform. Tato strategie je společná pro všech 12 průmyslových oblastí, které pokrýváme; od výrobců letadel a automobilů až po výrobce léků, medicínu a finanční služby.

Na jaká témata a oblasti se bude vaše společnost zaměřovat letos?

Letošní téma je dané už zmíněnou strategií 3D Experience Platform. Letos se zaměříme na představení této strategie našim zákazníkům a nalézání společných témat vyplývajících z tohoto nového přístupu.

Jak hodnotíte vývoj českého trhu se softwarem pro strojírenství za loňský rok a co očekáváte v roce letošním?

Pro společnost Dassault Systèmes byl rok 2012 na českém trhu velmi úspěšný a očekáváme další nárůst našeho obchodu v oblasti strojírenství i mimo něj.

Komentáře