Když hovoříme o tom, jak se komu z velkých producentů CAD/CAM/CAE a PLM softwaru daří v porovnání s ostatními, vždy hovoříme o „velké čtyřce“… s jednou velkou neznámou.

Během zhruba třicetileté „moderní“ historie počítačového navrhování se etablovala čtveřice lídrů, kterým s velkým náskokem před ostatními společnostmi patří největší díl v koláčovém grafu popisujícím objem tržeb z CAx/PLM softwaru.

Jsou jimi Dassault Systèmes, Autodesk, PTC a Siemens PLM Software. Zatímco však první tři pravidelně zveřejňují velmi podrobné informace o svého hospodaření, o kondici Siemens PLM Software si můžeme pouze domýšlet.

Zcela jasné jsou na první pohled dvě věci – Siemens PLM Software do segmentu počítačového navrhování mohutně investuje, a to jak na straně technologií, tak na straně marketingu.

Současné pořadí největších výrobců dle výše jejich ročních tržeb, odpovídá tomu, jež je uvedeno o pár řádků výše. Dassault vloni z prvního místa sesadil Autodesk a další vývoj naznačuje, že Francouze v další expanzi jen tak něco nezastaví a svůj náskok budou proti dvojce a trojce nadále zvyšovat.

Kam ale zařadit Siemens PLM Software? Trochu tajemnou, ale přece alespoň nějakou odpověď nyní poskytl CEO této divize Siemensu Chuck Grindstaff ruskému webu Isicad.net. Na otázku, proč Siemens PLM Software vůbec neposkytuje informace o svém hospodaření, sdělil, že je to z obavy záměny informací ze strany finančních analytiků, kteří by si tento dílčí výsledek mohli nechtěně splést se zprávou za celý Siemens AG.

Na adresu svojí konkurence potom uvedl: „Z pohledu celkového obratu jsme větší, než PTC a o něco málo menší, než Dassault,“ načež se usmál a dodal „prozatím“.

Současně uvedl také to, že při srovnání organického růstu Siemens PLM Software předčí všechny jmenované, včetně Autodesku.

Celý rozhovor v angličtině si můžete přečíst na webu Isicad.net.

Komentáře