Opotřebení je běžným důsledkem funkce strojních součástí, které jsou ve vzájemném kontaktu a relativním pohybu. Při obrábění jsou příčiny vzniku opotřebení složité – ke kontaktu dochází mezi obrobkem, nástrojem a třískou – a souvisejí s volbou řezných podmínek. Ty v konečném důsledku ovlivňují trvanlivost a životnost řezného nástroje. Chcete-li ušetřit finanční náklady na nástrojové vybavení, můžete vyzkoušet nové řešení Wear Optimization App od společnosti Walter, s jehož pomocí lze snadno identifikovat formu opotřebení břitu nástroje – a na základě opatření jeho vzniku předejít.

Řešení Wear Optimization App obsahuje přehledný seznam forem opotřebení u vyměnitelných břitových destiček, monolitních nástrojů i nástrojů ze slinutého karbidu. Identifikovat je můžete pomocí grafického znázornění a fotografií ve vysokém rozlišení. U každé formy opotřebení je popsána charakteristika, za jakých řezných podmínek vzniká a jak mu lze předejít – nebo je snížit.

Doporučená opatření obsahují informace, zda použít jiný řezný materiál, zvýšit tlak procesní kapaliny, snížit řeznou rychlost nebo posuv. Dodržíte-li doporučené řezné podmínky udávané výrobcem řezného nástroje a budete-li věnovat pozornost vzniku opotřebení, můžete prodloužit trvanlivost a životnost nástroje a snížit náklady.

Řešení Wear Optimization App pomůže identifikovat formu opotřebení nástroje. Obrázek: Walter-tools.com
Řešení Wear Optimization App pomáhá identifikovat formu opotřebení nástroje. Obrázek: Walter-tools.com

Řešení Wear Optimization App má příjemné uživatelské prostředí, intuitivní ovládání, responzivní chování a na výběr je 24 jazykových verzí, včetně češtiny. Dostupné je bezplatně on-line, dále pro počítače s operačním systémem Windows 7 a novějším a na chytrých telefonech a tabletech s iOS či Androidem.

Komentáře