Arogance společnosti Microsoft zdá se nezná mezí. Silně očekávaný upgrade Windows 8.1 tak sice přinese tlačítko Start, nikoliv však to hlavní, po čem uživatelé volají – tedy související nabídku.

Tlačítko Start, kterého se dočkáme, bude sloužit pouze k přepnutí z klasické plochy do „moderního“ dotykového rozhraní, z něhož mnohým uživatelům osobních počítačů naskakuje husí kůže. Přitom způsobů, jak se přepnout mezi oběma rozhraními bylo již ve Windows 8 několik, tato novinka je tedy praktická pouze pro ty, kdo takový nástroj potřebují mít přímo na očích.

Naštěstí existují řešení, jen škoda, že nejsou oficiální. O jednom takovém jsem psal již dříve a za toto doporučení obdržel řadu děkovných e-mailů. V mezičase jsem ovšem narazil na ještě mnohem vybavenější alternativní nabídku „Start“, dovolující více nastavení, než všechny ostatní a navíc je bez jakýchkoliv omezení zdarma.

Jmenuje se Classic Shell, obsahuje českou lokalizaci a co je také důležité, nabídka Start je jen jedním z jejích modulů. Dohromady se totiž jedná o celý balík nástrojů, který vám během instalace umožní zavést nové funkce také do prohlížeče Internet Explorer a do Průzkumníka Windows. Máte nicméně možnost vybrat si pouze to, co si přejete, tedy například jen nabídku Start.

Nabídku Start Classic Shell můžete nastavit ve třech různých stylech (klasický/Windows XP/Windows 7).
Nabídku Start Classic Shell můžete nastavit ve třech různých stylech (klasický/Windows XP/Windows 7).

Kromě samotné nabídky Start můžete jednoduše nastavit start systému přímo do klasické plochy a dále získáte komfortnější způsob práce s vypnutím, restartováním či uspáním počítače, než jaký nabízí Windows 8.

Alternativní nabídka Start pod názvem Classic Shell určitě stojí za pozornost každého, komu tento nástroj ve Windows 8 chyběl a tedy bude jej postrádat i ve Windows 8.1.

18 Comments

  1. Pingback: Jak do Windows 8 vrátit tlačítko Start ještě předtím, než ho tam v aktualizaci vrátí sám Microsoft? » CAXMIX.cz

  2. Pingback: Poradna: Jak ve Windows vypnout Metro a startovat do klasické plochy? » CAXMIX.cz

    • Synku dej si facku. Nevíš co meleš. Asi proto, že většina lidí je zvyklá na něco jiného. Já jsem programátor a s windows pracuji dost a tenhle paskvil je fakt děsný. Je to jen o designu. Jestli ti příjde normální vypínat počítač přes ovládací panely a jiné, tak to jsi dobrý blb.

  3. Pingback: Poradna: Jak nainstalovat upgrade Windows 8.1, když nemůžete najít instalátor? » CAXMIX.cz

  4. Pingback: Návod: Jak a kde stáhnout instalační soubory Windows 10 zdarma » Konstrukter.cz

  5. Pingback: Jak ve Windows vypnout Metro a startovat do klasické plochy? | Zdeněk Svoboda

Komentáře