Analytické nástroje, které jsou do strojírenských CAD systémů přidávány v posledních dvou letech, poskytují těmto aplikacím stále vyšší inteligenci, nápomocnou při optimalizaci zpracovávaných návrhů. Přesně taková je i novinka Autodesk Inventor Optimization.

Jásat z ní mohou majitelé softwarových balíků Autodesk Product Design Suite ve verzích Premium či Ultimate, kteří současně platí pravidelný servis Subscription. Nástroje Inventor Oprimization se sice integrují do prostředí Inventoru, výpočty iterací však probíhají na vzdáleném serveru. Díky tomu, že se jedná o cloudovou službu, je možné zpracovat analýzy výrazně rychleji, než na počítači s omezeným výpočetním výkonem – svůj počítač po odeslání dat ke zpracování můžete dokonce zcela vypnout, vše probíhá „na pozadí“, tedy na serveru provozovaném firmou Autodesk. Jakmile je práce hotova, je uživatel upozorněn některým ze zadaných způsobů, že může výsledky výpočtů okamžitě aplikovat.

Zadání okrajových podmínek i následné vyhodnocení zpracovaných iterací se provádí
v prostředí
desktopového Autodesk Inventoru. Pouze výpočty probíhají na vzdáleném serveru.

Ti, kdo si již Inventor Optimization osobně vyzkoušeli, vyzdvihují jeho přehledné uživatelské rozhraní a výrazné časové úspory při práci.  Aplikace je k dispozici celosvětově všem předplatitelům sad aplikací Autodesk Product Design Suite, včetně českých uživatelů.

Jak program vypadá a funguje, se dozvíte v propagačním spotu, který uvádíme níže (v angličtině). Jestliže však splňujete uvedené požadavky, můžete přejít na web Autodesku a nástroj si zrovna vyzkoušet.

httpv://www.youtube.com/watch?v=kkfOARcQJc0

 

Komentáře