[Stručně] Technologii Inventor Fusion jsme už na našich stránkách zmiňovali. Podívejme se na ni ale také z pohledu uživatelů AutoCADu – podle Autodesku totiž i jim přináší zajímavé možnosti přímého modelování (a nejen je).

(Zdroj: Tiskové prohlášení)

Inventor Fusion pro AutoCAD pod drobnohledem

Technologie Autodesk Inventor Fusion 2012 pro modelování ve 3D představuje cestu snadného a intuitivního přímého modelování. Možnosti, které technologie Inventor Fusion pro přímé modelování nabízí, jsou pro uživatele aplikace AutoCAD přitom velmi důležité. Inventor Fusion nabízí výjimečnou sadu nástrojů pro snadnou editaci těles – bez omezení, která obvykle nacházíme v softwarových řešeních pro konstruování. Umožňuje stlačit či vytáhnout hrany objektu a volně prozkoumat komplexní tvary, přičemž příslušná parametrická historie je automaticky uchována. Inventor Fusion znamená také snadnější použití. Uživatelské osvojení této technologie je přitom s ohledem na plnou produktivitu otázkou několika minut.

Jak funguje spolupráce aplikace AutoCAD s technologií Inventor Fusion?

Existují tři klíčová fakta o aplikaci AutoCAD a technologii Inventor Fusion:

  1. Inventor Fusion umí načítat, editovat a ověřovat modely vytvořené v mnoha aplikacích, například SolidWorks, CATIA, Pro/E či Rhino.
  2. Přímá integrace s aplikací AutoCAD znamená, že model lze přesouvat mezi řešeními AutoCAD a Inventor Fusion pouhým kliknutím.
  3. Nové nástroje aplikace AutoCAD pro tvorbu dokumentace umožňují rychlé vytváření 2D výkresů modelu. Tyto výkresy jsou propojeny s modelem, takže jakákoli změna modelu se projeví také odpovídající aktualizací dokumentace.

AutoCAD a Inventor Fusion umožňují zákazníkům využívat konkurenceschopné nástroje nejen ke snadné dokumentaci modelů, ale také k editaci a vylepšování těchto modelů. A to za použití nástrojů přímého modelování bez omezení plynoucích z historie a navíc v prostředí aplikace AutoCAD.

Více informací o technologii Inventor Fusion pro AutoCAD naleznete zde:

  1. Ukázka Inventor Fusion společně s tvorbou dokumentace modelu aplikace AutoCAD.
  2. Video s ukázkou využití technologie Inventor Fusion v rámci pracovního postupu aplikace AutoCAD.
  3. Stáhněte si příručku o tvorbě dokumentace modelu.

Komentáře