[Stručně] Hlavním tahákem Inventoru 2012, vlajkové lodi Autodesku pro oblast strojírenství a výrobního průmyslu, má být především další zjednodušení a zrychlení konstrukční práce ve 3D, včetně posílení vizuální kontroly nad prováděnými úlohami.

(Zdroj: Tiskové oznámení)

Autodesk Inventor 2012 reflektuje požadavky zákazníků a je produktivnější než kdy dříve

Podporu vyšší produktivity práce umožňuje řada inovací vyvinutých na základě požadavků zákazníků. Autodesk Inventor 2012 nyní nabízí 10× rychlejší výkresové pohledy, 2× rychlejší spouštění, podporu formulářů v technologii iLogic, zástupce vzhledů součástí a mnohé další.

Za poslední rok, kdy byl Autodesk Inventor 2011 rozšířen o technologii iLogic, se zvýšila efektivita navrhování u mnoha zákazníků. Konkrétně se zvýšila efektivita navrhování založeného na pravidlech s pomocí snadno použitelných nástrojů ovládaných tlačítkem myši, které vyžadují jen minimální (či vůbec žádnou) znalost programování. V reakci na častý požadavek nyní uživatelé snadno vytvářejí dialogy výběru pravidel, hodnot parametrů a obrázků – tedy tak, aby byl proces více vizuální. Stejně jako u pravidel iLogicu, ani návrh formuláře nevyžaduje programátorské zkušenosti.

Zákazníci hledající možnost lepší vizuální kontroly nad součástmi nyní mohou nově využívat funkce pro uchování vzhledu součásti. V pohledu se ukládá nejen úhel kamery, ale též barevnost dílu. Zákazníci tak vytvářejí jediný díl, u kterého lze snadno zobrazit různé barvy i úhly pohledu.

Díky nové funkčnosti vysokorychlostního vykreslování nabízí Autodesk Inventor 2012 řadu zlepšení výkonnosti – od 2× rychlejšího spouštění Inventoru až po 10× rychlejší zobrazování výkresových pohledů. Mezi nová vylepšení, vytvořená na základě požadavků zákazníků, patří například dynamické řezy, rozšíření jmen vlastností v prohlížeči a další. Podpora formulářů v iLogicu pak navíc umožňuje snadné vytvoření dialogového okna pro zadání pravidel s využitím funkce přetažení myší (drag & drop). Uživatelé též nově mohou snadno řídit zobrazení barvy i úhlu pohledu u každé jednotlivé součásti díky uloženým pohledům na navrhované součásti.

Komentáře