Jste nespokojeni s tím, že vám váš CAD software nedává dostatečnou volnost při modelování? Že vás omezuje způsob vytvoření původního modelu? Pak vyzkoušejte SpaceClaim, nyní i v češtině.

Pracovní prostředí CAD systému SpaceClaim. Foto: Nexnet

SpaceClaim je v současné době odborníky označován za nejrychlejší a nejinovativnější software pro 3D přímé modelování na světě. SpaceClaim poskytuje inženýrům a průmyslovým designérům naprostou svobodu a volnost, díky čemuž jsou schopni mnohem lépe zachytit a realizovat své představy. To umožňuje princip přímé editace solid modelů, kterým se SpaceClaim diametrálně liší od všech ostatních solid modelářů. Díky tomu je SpaceClaim vynikajícím nástrojem pro tvorbu solid modelů v nejkratším možném čase. SpaceClaim je v současnosti nasazován v oblasti designu, prototypingu a v oblasti podpory CAM výroby.

SpaceClaim v reálném čase pracuje s 2D a 3D daty jakéhokoliv formátu a provádí simulace pohybů, pohyblivých součástí a strojů. Již hotový 3D model lze upravovat dle vašeho záměru, bez jakýchkoliv omezení známých z běžných CAD systémů a bez ohledu na to, jak byl model vytvořen. Ve SpaceClaimu je také možné převést 3D solid model na plechové dílce včetně rozvinu, odpadá tedy nutnost zákazníkův model zdlouhavě překreslovat.

Navíc získáváte přístup do on-line knihovny normálií, kde v databázi naleznete přes 100 milionů normalizovaných dílů.

Zásadními přínosy SpaceClaim je zrychlení práce designéra či konstruktéra typicky o cca 30 %, zkrácení času od návrhu po hotový výrobek typicky o 50-60 %.

3D návrh strojírenské sestavy v systému SpaceClaim. Foto: Nexnet

Dne 10. října 2012 vyšla nová verze SpaceClaim 2012+, která přináší významná vylepšení do oblasti výroby, simulace, tvorby konceptů a úprav polygonové sítě. Tyto inovace pomohou všem konstruktérům pracovat ve 3D mnohem efektivněji, bez zbytečných nákladů a složitosti tradičních CAD systémů.

Mezi nové možnosti SpaceClaim 2012+ patří:

  • četná vylepšení a zrychlení práce, uživatelsky přívětivé měření a určování polohy, pokročilé funkce v oblasti tváření plechů, např. v ohýbání,
  • nové nástroje pro práci s polygonovou sítí a STL daty, jako např. převod polygonové sítě na objemový model, vylepšená částečná aproximace křivek, rovinná a válcovitá aproximace, rozdělení polygonové sítě a vylepšené vybírání a zabarvování,
  • podstatné vylepšení modelovacího jádra vč. významného zvýšení výkonu,
  • SpaceClaim 2012+ je kompatibilní s OS Windows 8,
  • nově jazyková podpora češtiny,
  • vydání SpaceClaim API verze 10 včetně podpory polygonové sítě, animací, možnosti přemisťovat panely podle potřeb konstruktéra, možnost aktualizovat selektivně pouze některé objekty na pozadí a možnost přidat nové objekty položky do konstrukčního stromu.

Chcete-li vidět SpaceClaim v akci, spoustu videí naleznete na YouTube.

U společnosti Nexnet je nyní možné licence CAD software SpaceClaim zakoupit nebo otestovat již lokalizované do češtiny. Pro bližší informace kontaktujte obchodní oddělení na 573 332 143 nebo na obchod@nexnet.cz.

Tento příspěvek je komerční prezentací společnosti Nexnet.

Komentáře