Nejúspěšnějším certifikovaným prodejcem produktů SolidWorks a SolidCAM v České republice je opět brněnská společnost SolidVision. Její ředitel Hynek Horák si za to nedávno přivezl z USA ocenění President’s Club pod značkou SolidWorks.

Tento článek je součástí seriálu rozhovorů, v nichž ředitelé českých firem působících v oblastech CAD/CAM/PLM hodnotí vývoj trhu v roce 2012. Články publikujeme postupně, aktuální přehled všech již zveřejněných najdete pod tímto odkazem.

Hynek Horák, SolidVisionCAXMIX: Co vás osobně vloni ve vašem profesním životě nejvíce potěšilo

Hynek Horák, SolidVision: Mám velkou radost z toho, že se nám podařilo vybudovat perspektivní a stabilní firmu, která v roce 2012 oslavila 10 let existence. Začali jsme v šesti lidech a dnes je nás téměř padesát.

Co považujete za největší úspěch vaší společnosti za rok 2012?

Zmíním dva velké úspěchy. Z pohledu autorizovaného prodejce SolidWorksu jsme splnili a překročili nastavená obchodní kritéria Dassault Systèmes SolidWorks Corp. a stali se jedním z nejlepších prodejců v Evropě. Na SolidWorks World 2013 v Orlandu jsme díky těmto výsledkům získali už potřetí prestižní ocenění Presidents Clubu, které se uděluje světově nejúspěšnějším prodejcům.

Co se týká SolidCAMu, loňský rok 2012 byl absolutně obchodně nejlepší v celé historii, a to nejen firmy SolidVision, ale i všech našich partnerů dodávajících SolidCAM řešení.

Na jaká témata a oblasti se bude vaše společnost zaměřovat letos?

Budeme pokračovat v implementacích již naplánovaných PLM řešení a posílení týmu PLM vzhledem k rostoucímu zájmu o tuto oblast. Dále se chceme zaměřovat, jak bývá dobrým zvykem, na nové produkty SolidWorks Electrical a SolidWorks Plastics. V oblasti SolidCAM pak na úspěšný modul iMachining, který technologiím vysokorychlostního obrábění zvyšuje produktivitu v řádech desítek procent. Budeme se připravovat na uvedení nových verzí SolidCAM 2013 a SolidWorks 2014, které vyjdou v průběhu roku. Nesmím opomenout i školství, kde se zaměřujeme na podporu zkvalitnění výuky SolidWorks a SolidCAM – jde o užší provázanost s praxí.

Jak hodnotíte vývoj českého trhu se softwarem pro strojírenství vloni a co očekáváte v roce letošním?

Dle mého názoru vývoj v loňském roce pokračoval v trendu jako v období 2010-2011, kdy docházelo k mírnému růstu, což nám potvrdily i naše výsledky.
Z reakce zákazníků usuzujeme a předpokládáme, že by pro letošní rok nemělo dojít k nějakým zásadním změnám.

Komentáře